Európa-liga

2017.08.25. 14:23

Magyar szempontból kedvezően alakult a sorsolás

Monacóban pénteken elkészítették a labdarúgó Európa-liga 48 csapatos főtáblájának sorsolását, amelyen a magyar érdekeltségű csapatok mindegyike olyan csoportba került, melyből lehet esélye a továbbjutásra.

A Kleinheisler Lászlót foglalkoztató kazah Asztana a spanyol Villareallal, az izraeli Makkabi Tel-Avivval és a cseh Slavia Prahával került azonos négyesbe.

Szalai Ádám és a Hoffenheim a portugál Braga, a bolgár Ludogorec és a török Basaksehir ellen lép pályára, Kádár Tamás klubja, az ukrán Dinamo Kijev pedig a svájci Young Boyst, az utolsó selejtezőkörben a Videotont búcsúztató szerb Partizan Beogradot, valamint az albán Skënderbeut kapta ellenfélül.

A negyedik magyar válogatott játékost, Korhut Mihályt foglalkoztató izraeli Hapoel Beer-Seva a cseh Viktoria Plzen, a román FCSB (ex-Steaua), valamint a svájci Lugano ellen küzdhet a továbbjutásért.

A Dárdai Pál edzette német Hertha BSC a spanyol Athletic Bilbao révén kapott topligás ellenfelet is – mellette az ukrán Zorja Luhanszk és a svéd Östersunds lesz az ellenfele.

A legérdekesebbnek az E csoport tűnik, amelyben a francia Lyon, az angol Everton és az olasz Atalanta mellé a ciprusi Apollon Limasszolt sorsolták.

A csoportkör szeptember 14-től december 7-ig tart, az első két-két helyezett jut a legjobb 32 közé, ahol csatlakoznak hozzájuk a Bajnokok Ligája csoportharmadikjai.

A sorozat fináléját 2018. május 16-án vívják Lyonban.

Az EL-csoportok beosztása:

A csoport:

Villareal (spanyol), Makkabi Tel-Aviv (izraeli), Asztana (kazah), Slavia Praha (cseh)

B csoport:

Dinamo Kijev (ukrán), Young Boys (svájci), Partizan Beograd (szerb), Skënderbeu (albán)

C csoport:

Braga (portugál), Ludogorec (bolgár), Hoffenheim (német), Basaksehir (török)

D csoport:

Milan (olasz), Austria Wien (osztrák), Rijeka (horvát), AEK Athén (görög)

E csoport:

Olympique Lyon (francia), Everton (angol), Atalanta (olasz), Apollon Limasszol (ciprusi)

F csoport:

FC Köbenhavn (dán), Lokomotív Moszkva (orosz), Sheriff Tiraspol (moldovai), Fastav Zlín (cseh)

G csoport:

Viktoria Plzen (cseh), FCSB (román), Hapoel Beer-Seva (izraeli), Lugano (svájci)

H csoport:

Arsenal (angol), BATE Boriszov (fehérorosz), 1. FC Köln (német), Crvena zvezda (szerb)

I csoport:

Salzburg (osztrák), Olympique Marseille (francia), Guimaraes (portugál), Konyaspor (török)

J csoport:

Athletic Bilbao (spanyol), Hertha BSC (német), Zorja Luhanszk (ukrán), Östersunds (svéd)

K csoport:

SS Lazio (olasz), AC Nice (francia), Zulte Waregem (belga), Vitesse (holland)

L csoport:

Zenit (orosz), Real Sociedad (spanyol), Rosenborg (norvég), Vardar Szkopje (macedón)

(Borítókép: AFP PHOTO / DPA / Carmen Jaspersen)

Ezek is érdekelhetik