2020.03.09. 18:31

Nem bírta a hajrát a Bonyhád

Fordulatos mérkőzésen, de végül sorozatban harmadik vereségét is elszenvedte a bajnokságban a Bonyhádi KSE, amely az előző szezon alapszakasz-győztesétől kapott ki hazai pályán.

Fotó: Máté Réka

Mindössze négy percig tartották a lépést ellenfelükkel a völgységiek, amikor a Hódmezővásárhely egy 21–9-es sorozattal kidolgozta a második negyed közepén a találkozó legnagyobb különbségét (19–32). A félidőig három pontra visszakapaszkodott a BKSE, s ezt a lendületet a pihenő, valamint a nagyszünetben látott produkció sem állította meg (a bonyhádi önkéntes tűzoltók vonuló felszerelésben játszott minimeccsével Gébert Attilát lepték meg).

A sorozatban harmadik mérkőzésén dupla-duplát elérő Somogyfoki Szabolccsal (29 pont, 17 lepattanó) az élen öt perccel a vége előtt aztán átvette a vezetést a Bonyhád (67–66), ám a hajrát és ezzel együtt az egész mérkőzést a vásárhelyiek nyerték meg.

„Ezt a lehetőséget se tudtuk meglovagolni. Attól függetlenül, hogy ezúttal is voltak hiányzóink, nyernünk kellett volna. Az elmúlt két fordulóban rendre katasztrofálisan szervezzük a támadójátékunkat. Esetleges kosaraink vannak, a dobóformánk pedig elveszett valahol három-négy héttel ezelőtt. Nincs mit ezen gondolkodni, jó pár feladatunk van még ebben a hónapban, azokra igyekszünk fókuszálni, de nem vagyunk könnyű helyzetben” – fogalmazott Morgen Frigyes, a bonyhádiak vezetőedzője.