atlétika

2020.09.16. 17:40

Szemereit kétszer is dobogóra szólították

Szemerei Levente jó teljesítménnyel ezüstérmet és bronzérmet szerzett a Szuper Liga budapesti döntőjében, ahol remekül jól szerepeltek a Tolna megyei szakosztályok versenyzői.

Munkatársunktól

Fotó: Beküldött kép

Szeptember második hétvégéjén került sor a Szuper Liga döntőjére Budapesten, a Lantos Mihály Sportközpontban. Az idei szabadtéri szezonban csupán három megmérettetésen lehetett pontokat gyűjtögetni a döntőbe jutáshoz, a díjazás viszont az elmúlt évekhez hasonlóan színvonalas maradt.

Szemerei Levente, a Szekszárdi Sportközpont középtávfutója az utolsó pályaversenyre végre formába tudott lendülni. Háromezer méteres akadályfutásban tavalyi önmagát idézve, 9:02,07 perces idővel lett második. A verseny második napján ötezer méteres síkfutásban állt rajthoz Szőke Gergő tanítványa. A táv felénél a vert helyzetben tőle szokatlan módon összeszedte magát, és jó hajrával 14:42,32-es új egyéni csúcsot ért el, ezzel a dobogó harmadik fokára állhatott fel.

Szemerei Levente az utolsó pályaversenyre időzítette a jó formát (Beküldött fotó)

A férfi rúdugrásban Scheidler Dávid, az AC Bonyhád versenyzője a kiválónak mondható negyedik helyen végzet 462 centis új egyéni csúccsal. Szintén negyedik lett a férfiak diszkoszvetésében Sólyom László, a Tamási TAM-BAU AC-ből. A tradicionális magyar számban elért helyezése dicséretet érdemel csakúgy, mint Kling Réka negyedik helyezése a női súlylökők versenyében.

A döntő keretében ismét rendeztek válogatott váltóversenyt. A dombóváriak sprintere, Iberhardt Bence újfent kezdőember volt az U18-as nemzeti csapatban. Az ő remek első százának is köszönhetően a kecskeméti és budapesti társakból álló kvartett új ifjúsági országos csúcsot ért el: 41,64 másodperc alatt repesztettek körbe a pályán, és győztek.

Szuper Liga, döntő

Budapest, Lantos Mihály Sportközpont

Eredmények. Férfiak. 5000 m: 3. Szemerei Levente (Szekszárdi Sportközpont) 14:42,32 p. 110 m gát: 6. Balogh Péter (AC Bonyhád) 15,34 mp. 3000 m akadály: 2. Szemerei Levente 9:02,07 p. Rúdúgrás: 4. Scheidler Dávid (AC Bonyhád) 462 cm. Távolugrás: 7. Szabó Máté (AC Bonyhád) 671 cm. Súlylökés: 8. Sólyom László (Tamási TAM-BAU AC) 12,54 m. Diszkoszvetés: 4. Sólyom László 50,76 m.

Nők. 800 m: 8. Kocsis Kata (AC Bonyhád) 2:18,87 p. Súlylökés: 4. Kling Réka (AC Bonyhád) 13,29 m. Diszkoszvetés: 6. Kling Réka 40,28 m.

Hétvégén az újonc- és serdülő korosztály országos bajnoksága következik Tatabányán, ahol népes megyei csapat képviselteti majd magát.