Férfi kosárlabda NB I/B

2021.01.29. 19:22

Kikapott Cegléden a bonyhádi gárda

20210106_Bonyhád_Atomerőmű KSE Bonyhád-SMAFC kosárlabda NB2b_Fotó:Mártonfai Dénes_MD_TN

Szoros mérkőzésen maradt alul a Ceglédi KE otthonában az Atomerőmű KSE Bonyhád az NB I/B-s férfibajnokság pénteki találkozóján. A Zöld csoport 18. fordulójában játszott találkozót 82–75-re nyerték meg az alföldiek.

A BKSE bánhatja, hogy elbukta a találkozót, mert ez egy olyan mérkőzés volt, amelyet meg lehetett volna nyerni. Az első félidőben egyik csapat sem tudott ellépni a másiktól, a harmadikban azonban nagyon elkapták a fonalat Morgen Frigyes tanítványai, akik a 22–14-re megnyert felvonással hatpontos előnyre tettek szert.

Sőt, a 38. percben is vezettek még a völgységiek (75–74), de a kiélezett hajrában már nem tudtak betalálni, a hazaiak pedig kíméletlennek bizonyultak a palánkoknál. A bonyhádiaknál Verasztó Péter dupla duplát ért el, 10 pontja mellé 10 gólpasszt is kiosztott. A BKSE 15 mérkőzés után 7 győzelemmel és 8 vereséggel áll.

Férfi NB I/B, Zöld csoport, 18. forduló.

Ceglédi KE–Atomermű KSE Bonyhád 82–75 (19–18, 24–23, 14–22, 25–12).

Cegléd, zárt kapuk mögött. Vezette: Tőzsér D., Varga-Záray, dr. Oláh M.

A legjobb dobók: Fekete V. 25/6, Mészáros M. 17/6, Nárai 9, Kovács B. 9, illetve Dorogi 18/18, Baki S. 17/6, Somogyfoki 11/6, Verasztó 10, Tömösváry 9/3.

Borítóképünk: Baki Sándor (a labdával) 17 pontig jutott Cegléden