2021.01.27. 20:55

Szezonbeli hetedik vereségét szenvedte el az ASE

Forrás: Somogyi Hírlap

Fotó: Lang Róbert

Kilencedik idegenbeli fellépésén a hetedik vereségét szenvedte el az Atomerőmű SE, amely nem tudott javítani a hétvégi oroszlányi veresége után.

Dzunics Braniszlav együttese valahogy nem találja a ritmust a Gesztenyés úttól távol, teljesen más paksi csapat játszik vendégként, mint az ASE-csarnokban, ahol kilenc meccs és kilenc győzelem a szezon mérlege.

A kaposváriakat nagyon feltüzelte, hogy a hétvégén nagy meglepetésre legyőzték a szombathelyi Falco KC-t, s remek kezdésükkel igencsak meglepték a Paksot. Hiába kért időt már az elején Dzunics mester, nem tudta összekapni övéit, a somogyiak pedig – kis túlzással – az első negyedben (30–12) el is döntötték a találkozó sorsát.

Bár a második tíz percre összekapta magát az Atom, továbbra sem találták a ritmust Eilingsfeld Jánosék, akik alig több mint harminc százalékos hatékonysággal dobtak, szemben a hazaiak több mint hetvenes mutatójával. Így is csak hét volt a különbség a nagyszünet előtt – simán benne volt ebben a meccsben, hogy fordítani fog és nyer az ASE.

De nem nyert, mert bár több ízben is visszajöttek két pontra (Justin Jackson triplájával a 40. perc elején 73–71 is volt az állás), a lélektanilag fontos kosarat nem sikerült megszerezniük. A kritikus pillanatokban jobban koncentráltak a kaposváriak, akik így újabb bravúrt könyvelhettek el.

Az ASE-nál el kell gondolkodni azon, hogy miért nem tud a hazaihoz legalább hasonló produkciót nyújtani a gárda idegenben – ha ez nem változik, nehéz lesz beleszólni az érmes helyekért zajló versengésbe. A paksiak szombaton – szinte már félve írjuk le – ismét idegenben játszanak, de a siker nélkül sereghajtó Jászberény ellen akármi is történik, kötelező nyerniük.

Férfi kosárlabda NB I., a 11. fordulóban.

Kaposvári KK–Atomerőmű SE 79–75 (30–12, 15–26, 13–16, 21–21)

Kaposvár Aréna, vezette: Benczur T., Minár L., Csabai-Kaskötő B.

Kaposvári KK: Curry 15/9, Krnjajszki 7/3, Baki G. 9/6, Rivers 18/6, Révész 10. Csere: Bogdán 9, Puska, Miliszavljevics 11/6. Vezetőedző: Nikola Lazics.

Atomerőmű SE: Capers 10/6, Shepard 17/6, Valerio-Bodon 6/3, Eilingsfeld 16, Jackson 9/3. Csere: Lóránt 12, Kovács Á. 3, Gulyás M., Kiss R., Paige 2. Vezetőedző: Dzunics Braniszlav.

Az eredmény alakulása: 3. p.: 6–7. 9. p.: 24–11. 12. p.: 33–14. 17. p.: 36–27. 22. p.: 48–40. 28. p.: 53–48. 33. p.: 60–56. 38. p.: 71–63.

Borítóképünk: Lóránték (4) egy negyednyi előnyt adtak a kaposváriaknak