Pontatlanul céloztak távolról, így elmaradt a bonyhádi bravúr

B. S.

20201218_Bonyhád Bonyhád-Phoenix kk kosárlabda_MK_TN

Fotó: Makovics Kornél

A mérkőzés végére állt össze az Atomerőmű KSE Bonyhád játéka, így csak a tisztes helytállás jutott Morgen Frigyes csapata számára az alapszakasz-győztes Cegléd elleni NB I/B Zöld csoport negyeddöntős párharc második mérkőzésén, így az 5-8. helyért folytathatja a gárda.

Az idegenbeli vereség (66–111) után hazai pályán szerette volna megmutatni a Bonyhád, nem véletlenül jutott a legjobb nyolc csapat közé. Mégsem kezdtek jól a völgységiek: négy percet kellett várni az első pontjaikra, miközben a vendégek ekkor már tizenegynél tartottak. A folytatásban felvették a versenyt erősebb riválisukkal a Morgen-legények, akik bizakodva mehettek nagyszünetre. A 28. percben azonban már húsz pont volt a Cegléd előnye (41–61), így a záró felvonásban már kiengedhettek a Pest megyeiek.

Kiemelendő azonban, hogy valamennyi pályára lépett bonyhádi játékos pontot tudott szerezni. E statisztikai mutatóban hazai oldalon Somogyfoki Szabolcs zárt az élen 15 ponttal – ahogy a lepattanók tekintetében sem volt nála aktívabb (8) –, Pupp Bence pedig hozta a tőle megszokott gólpassz mennyiséget (8).

Nem sok statisztikai mutatóban maradt alul ellenfelével szemben a BKSE, de amíg a Cegléd harmincnégy (13/38), addig a Bonyhád csak tizenhárom százalékkal dobta a triplákat (3/24), ami döntőnek bizonyult.

NB I/B, Zöld csoport, negyeddöntő, 2. mérkőzés.

Atomerőmű KSE Bonyhád–Ceglédi KE 67–78 (13–21, 15–20, 18–24, 21–13)

Bonyhád, zárt kapuk mögött. V.: Farkas G., Mintál, Téczely.

Bonyhád: Pajor 7/3, Verasztó 4, Baki 7/3, Tömösváry 10, Dorogi 11. Csere: Somogyfoki Sz. 15/3, Pupp 5, Gébert 4, Sebestyén T. 2, Heimann 2. Edző: Morgen Frigyes. A legjobb ceglédi dobók: Fekete V. 21/15, Tóth Z. 18/12, Hegedüs G. 11/6.

A rájátszás folytatásában a Vásárhelyi Kosársuli–Conoil Motax KC Pápa párharc vesztesével találkozik majd a Bonyhád, az állás ott 1-1-re áll. A harmadik mérkőzésükre április 17-én kerül sor.

Borítóképünkön: Somogyfoki Szabolcs (a labdával) közel járt a dupla-duplához a Cegléd ellen