Férfi kosárlabda NB I/B

2021.05.03. 20:19

Az ötödik helyért játszhat a BKSE a Pénzügyőrrel

A második mérkőzését is magabiztosan nyerte az Atomerőmű KSE Bonyhád a vásárhelyiekkel szemben, így az ötödik helyért játszhat a gárda a férfi NB I/B Zöld csoportjában.

20210226 Bonyhád NB I. B ZÖLD csoport 22. forduló Atomerőmű KSE Bonyhád - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC férfi kosárlabda mérkőzés. Fotó: Makovics Kornél MK Tolnai Népújság Képen: Verasztó Péter

Nagyot harcolt az első félidőben a házigazda, mely hétpontos előnynél volt a csúcson (16. perc: 43–36). A nagyszünet után Pajor Dávid triplájával már a bonyhádiak vezettek, előnyüket pedig már nem engedték ki a kezükből. Pupp Bence közel járt a tripla-duplához (21 pont, 7 gólpassz, 5 lepattanó), Dorogi Gergőnek viszont összejött a dupla-dupla (28 pont, 11 lepattanó).

„Először is gratulálok a hazai csapatnak az egész idényért, sokáig erőn felül teljesítettek. Látszott, hogy a végére fizikálisan és emberszámban is elfogytak, de le a kalappal előttük. Gratulálok a csapatomnak is, hiszen a támadójátékunk nagyon jól működött ezen a két meccsen, a védekezésen viszont még van mit javítani” – értékelte a párharcot a bonyhádiak másod­edzője, Rutkai Péter.

Férfi NB I/B, Zöld csoport

Rájátszás, az 5-8. helyért, 2. mérkőzés:

Vásárhelyi Kosársuli–Atomerőmű KSE Bonyhád

94–112 (26–25, 27–26, 18–28, 23–33).

Hódmezővásárhely, Hódtói Sportcsarnok. V.: Sallai I., Gergely Cs., Földi L.

Bonyhád: PUPP B. 21/3, Pajor 9/9, BAKI S. 10, Somogyfoki Sz. 8, DOROGI 28/6. Csere: VERASZTÓ 19/9, Kalmár 9, Tömösváry 6, Sebestyén T. 2. Megbízott edző: Rutkai Péter. A vásárhelyiek legjobb dobói: Varga Z. 30/9, Varga Á. 15/3, Bálint E. 13/3.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a Bonyhád javára.

Az ötödik helyért kiírt párharcban a békésieket szintén 2–0-ra elintéző Pénzügyőr SE lesz a völgységiek ellenfele. Ezek a találkozók már nyílt kapusak lesznek, vagyis a pénteken 18 órakor esedékes bonyhádi találkozót a szurkolók – védettségi igazolvánnyal – a helyszínen tekinthetik meg. A második összecsapást május 16-án rendezik Budapesten (18.30 óra).

Borítóképünk: Verasztó Péter (jobbra) 19 ponttal járult hozzá a sikerhez