kézilabda

2021.05.17. 21:46

Emelt fővel utazhatott haza a Szekszárd

A bravúr nem jött össze, de a tisztes helytállás meglett Budaörsön a Szekszárdi Fekete Gólyák KC női csapata számára, mely hét góllal maradt alul a már bajnok otthonában.

B. S.

2021.05.08 Szekszárd. Szekszárdi FGKC-NEKA NB I/B-s kézilabda. Fotó: Makovics Kornél

Fotó: Makovics Kornél

Női NB I/B, Nyugat, 21. forduló.

Moyra-Budaörs Handball–Szekszárdi Fekete Gólyák KC 34–27 (17–12).

Budaörs, 150 néző. Vezette: Dulai, Pisák.

Szekszárd: Szalai Sz. – Gulyás L. 2, Csajkó 3, Szabó J. 6, Nagy Sz. 5 (2), Keringer K. 2, Kapás T. 1. Csere: Nagy A. (kapus), Kaposvári 4, Bognár Zs.1, Lengyelfalusy 1, Szolnoki, Ambrus K., Bencze D., Bordán A. 2, Baksai. Edző: Borbándi István.

Kiállítások: 2, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 0/0, ill. 2/2.

Nem ez volt az a mérkőzés, amit mindenképpen meg kellett nyernie a Szekszárdnak ahhoz, hogy meghosszabbítsa másodosztályú tagságát. Ennek ellenére nem feltartott kézzel léptek pályára Nagy Szilviáék az eddig százszázalékos Budaörs otthonában.

Az első néhány percet leszámítva, amikor 3–0-val indítottak a vendéglátók, pariban volt ellenfelével a Fekete Gólyák, mely öt gólnál nagyobb hátrányt nem szedett össze ebben a játékrészben. A 33. percben aztán kialakult a hétgólos különbség (19–12), ami a találkozó végéig meg is maradt a két csapat között.

Borbándi István, a szekszárdiak vezetőedzője: – Hullámzó volt a teljesítményünk az egész mérkőzésen. Volt, amikor jó dolgokat csináltunk és volt, amikor amatőr hibákat vétettünk. Összességében elégedett lehetnék, de a visszarendeződésen és a védekezésen még sokat kell dolgozni a hétvégéig, ahol a mi kezünkben a sorsunk.

A Fekete Gólyák vasárnap a nagyatádi Rinyamenti KC-t fogadják 18 órakor. Ha győznek Szabó Jankáék, a biztos kiesést elkerülik, de a vetélytársak eredményei is alakulhatnak úgy, hogy osztályozót sem kell játszaniuk (az utolsó három csapat kiesik az NB II-be, a 8-9. helyezett osztályozót játszik a bennmaradásért).