Kajak-kenu

2021.05.11. 15:14

Kiszli és Szekeres utazhat Moszkvába

Győrött rendezték meg hétvégén a Kadler Gusztáv Maraton Magyar Bajnokságot. A felnőtt mezőnyben a paksi Kiszli Vanda szállított megyei érmet, míg utánpótlásban az Atomerőmű SE mellett a szekszárdiak is remekeltek.

20210507 Győr Maratoni kajak-kenu ob Képen: Kiszli Vanda, Czéllai-Vörös Zsófia Fotó: Huszár Gábor HG Kisalföld

Forrás: MW/Kisalföld

Fotó: Huszár Gábor

A kisalföldi verseny azért is kiemelkedően fontos a szakág számára, mert a felnőtt és az ifjúsági számok első két helyezettje indulhat majd a júliusi Európa-bajnokságon, Moszkvában.

A kontinenstornára kvalifikálta magát Kiszli Vanda, aki másodikként ért célba 26 kilométeren a már négyszeres bajnok Czéllai-Vörös Zsófia mögött. A paksiak világ- és Európa-bajnoka párosban nem tudott visszavágni riválisának, mert Csikós Zsókával korán kiállt a versenyből, miután mindjárt a futam elején problémájuk akadt a kormánnyal.

A szekszárdi Szekeres Zsolt a felnőtt mezőnyben lett hatodik, de az U23-as korosztályban helyet szerzett magának az Eb-csapatba (csakúgy, mint tavaly, ám azt a versenyt a pandémia miatt törölték). Nagy Viktória hiába volt túl egy kiváló téli alapozáson, ínhüvely-gyulladás miatt lecsúszott a kontinenstornáról, ahogy a koronavíruson nemrég átesett Korsós Zsófia és a félév kihagyás után visszatérő Bartos Zsófia is.

Szekeres Zsolt is utazhat az Európa-bajnokságra
Fotó: Szekszárdi KKSE

Az utánpótláseredmények azonban némileg ellensúlyozni tudta ezt a „kiesést”, a Szekszárdi Kajak-Kenu SE a kilencedik legnépesebb kerettel érkezett az ob-re (nyolcvanegy klub 1820 versenyzője állt rajthoz), s az éremtábla kilencedik helyén végzett. Soha ennyi bajnoki pontot nem sikerült szereznie a klubnak ezen a versenyen.

Az ifjúságiaknál a Horváth Tamás, Turgonyi Olivér páros harmadik helyen ért célba, így egy hellyel lemaradt az Eb-ről. Kölyök korosztályban három bajnoki címet szereztek a szekszárdiak, Acélos Hanna (K1), Schein Dániel (K1) és Szabó Roland (MK1) a teljes mezőnyt verte. A gyermek U12-es korosztályban Jámbor Lotti (MK1) megvédte bajnoki címét. Serdülőknél Vígh Viven (K1) ezüstérmet szerzett, a gyermek korosztályban pedig Görbe Dávid (MK1) és Kercsmár Emma (MK1) második, valamint a Schein Péter, Rohn Bendegúz (MK2) páros harmadik helye is bizakodásra ad okot.

Az Atomerőmű SE-nél az ifjúsági Juhász István Dávid kenu egyesben ezüstérmet szerzett, ezzel kvalifikálta magát az Európa-bajnokságra. Ez párosban nem jött össze a paksi fiataljának, a dunavarsányi Lugosi Gergellyel harmadik helyen ért célba. Kölyök kategóriában Pálfalvi Viktor (C1) és a Bedecs Tamás, Nagy Tibor Soma kettős lett második, míg a legkisebbeknél a Kirschner Dávid, Vajna Lóránt kettős (PC2) arany-, a Babarik Levente, Kóti Szabolcs, Kovács Roland, Rózsa Bence négyes (TC4) ezüstérmet szerzett.

A tolnaiaknál a Mármarosi Noel Zsolt, Werling Róbert (gyermek, MK2) duó ötödik helye volt a klub legjobb helyezése.

Az érmet szerzett utánpótláskorú szekszárdi sportolók

A Tolna megyei eredmények

Nők

Felnőttek, K1: 2. Kiszli Vanda (Atomerőmű SE).., 6. Nagy Viktória Fruzsina (Szekszárd)..., 9. Bartos Zsófia (Szekszárd).

Ifjúságiak, U17-U18 (18 km). K1: 6. Kertész Gréta (ASE). K1 (síkvíz): 10. Strobl Adél (ASE). K2: 4. Strobl Adél, Kertész Gréta.

Serdülő, U15. K1: 6. Buri Petra (Tolna)..., 13. Adorján Angéla (ASE). Döntő II.: 21. Mácsik Krisztina Anna (ASE). K2: Kiss Léna (Szekszárd), Molnár Mira (Szekszárd). U16. K1: 2. Vígh Viven (Szekszárd)..., 24. Hegedűs Luca (Tolna). Döntő II: 11. Priger Anna (Szekszárd)..., 17. Horváth Emőke (Tolna). K2: 6. Vígh Viven (Szekszárd), Priger Anna (Szekszárd)... 13. Buri Kata (Tolna), Horváth Emőke (Tolna).

Kölyök, U14. K1: 13. Bajusz Lídia Sára (Tolna). Döntő II: 11. Kercsmár Anna Rózsa (Szekszárd)..., 15. Horváth Zsófia (Tolna). K2: 6. Takács Anna Jázmin (Szekszárd), Juhász Tamara (Szekszárd), 7. Frast Lilla (ASE), Csapó-Kun Réka (ASE). U13. K1: 1. Acélos Hanna Glória (Szekszárd). MK1: 8. Kercsmár Boglárka (Szekszárd)..., 11. Gorján Regina (Szekszárd)..., 22. Balogh Zille (Szekszárd)..., 38. Ignácz Kata Rita (Szekszárd), 39. Györgye Liliána (Szekszárd).

Gyermek, U12. MK1: 6. Kilián Kincső (Szekszárd). Döntő II.: 1. Jámbor Lotti (Szekszárd). U10. MK1: 2. Kercsmár Emma Lujza (Szekszárd)..., 4. Rohn Panka (Szekszárd).

Férfiak

Felnőttek (30 km). 6. Szekeres Zsolt (Szekszárd).

Ifjúságiak, U17-U18 (22 km). K1: 7. Turgonyi Olivér (Szekszárd)..., 12. Horváth Tamás (Szekszárd). K2: 3. Horváth Tamás, Turgonyi Olivér. C1: 2. Juhász István Dávid (ASE). C2: 3. Juhász István Dávid, Lugosi Gergely (Merkapt-Mekler László SE). Síkvíz, 21 km. K1: 30. Miklósa Gábor (Tolna).

Serdülő, U16. K1: 35. Pajor Máté (Szekszárd). Döntő II.: 18. Némedi Lőrinc Ádám (Szekszárd). Döntő III.: 4. Jávor Bence (Szekszárd)..., 13. Kerner Ákos Simon (Tolna). K2: 8. Jávor Bence, Némedi Lőrinc Ádám. C1: 13. Szinger Milán (ASE)..., 22. Németh Bálint (ASE). U15. K1: 8. Mészáros Hunor (Szekszárd). Döntő II.: 5. Farner Zétény (Szekszárd). Döntő III.: 12. Balogh Zétény (Szekszárd)..., 19. Debreceni Áron (Tolna). Döntő IV.: 14. Havel Botond (Szekszárd). K2: 10. Havel Botond, Mészáros Hunor, 11. Balogh Zétény, Farner Zétény.

Kölyök, U13. K1: 1. Schein Dániel (Szekszárd). MK1, döntő II.: 16. Mózes Bálint (Szekszárd). Döntő III.: 1. Szabó Roland (Szekszárd). PC2: 10. Jávor Levente Lajos (ASE), Fillér Fábió (ASE). MK1: 20. Bősze Igor István (Tolna). Döntő II, MK1: 15. Mészáros Máté (Tolna). Döntő III, MK1: 11. Szakály Balázs (Tolna). U14. K1, döntő III.: 7. Dulai Barnabás (Szekszárd). C1: 2. Pálfalvi Viktor (ASE)..., 9. Frast Medárd (ASE)..., 16. Mácsik Attila (ASE). K2: 7. Bodnár Bálint (Szekszárd), Bercsényi Bence (Szekszárd). U13-U14. C2: 2. Bedecs Tamás (ASE), Nagy Tibor Soma (ASE).

Gyermek, U11. MK1: 2. Görbe Dávid (Szekszárd). MK2: 4. Vajda Barnabás (Szekszárd), Mészáros Kada (Szekszárd), 5. Mármarosi Noel Zsolt (Tolna), Werling Róbert (Tolna). U12. MK1: 18. Bosnyák Ákos (Szekszárd)..., 22. Bíró Levente Dominik (Szekszárd). Döntő II: 11. Gyimóthy Márton (Szekszárd). MK2: 3. Schein Péter, Rohn Bendegúz Péter (Szekszárd). MK2: 27. Dohóczki György (Tolna), Kovács Botond (Tolna). U10-U12. PC2: 1. Kirschner Dávid (ASE), Vajna Lóránt (ASE). TC4, vegyes: 2. Babarik Levente (ASE), Kóti Szabolcs (ASE), Kovács Roland (ASE), Rózsa Bence (ASE).

Borítóképünk: Kiszli Vanda (balról) vezeti a női kajak egyesek versenyét