Női kosárlabda NB I

2021.05.03. 08:00

KSC Szekszárd: még nincs veszve semmi

Az Atomerőmű KSC Szekszárdnak nem sikerült elvennie a Sopron Basket pályaelőnyét (46–81), így hazai pályán kell kiharcolnia a mindent eldöntő ötödik mérkőzést a Tippmix Női NB I bajnoki döntőjében.

Forrás: NS

Fotó: Földi Imre

Az Atomerőmű KSC Szekszárd a múlt héten megráncigálta az oroszlán bajszát azzal, hogy 72–69-re legyőzte a Sopront, ami egyben a címvédő első veresége volt az idei szezonban.

Az október után ismét nézők előtt lejátszott mérkőzésen az első negyedben még tartani tudta a lépést vendéglátójával a KSC, a folytatásban tíz pontra nőtt a soproniak előnye (13. perc: 22–12). Djokics Zseljko együttese ekkor egyszer még megrázta magát, de térfélcsere után gyorsan húsz pont lett a hátrányuk (22. p.: 44–24). A több tiszta dobóhelyzetet is hibázó Szekszárd ezúttal nem tudott borsot törni a címvédő orra alá, de Dávidnak hazai pályán egyszer már sikerült felülkerekednie Góliáton...

„A Sopron ezúttal sokkal jobb volt nálunk. Nem úgy mentünk neki a meccsnek, ahogy kellett volna. Sokkal határozottabb döntésekre van szükség, a nagyon jól védekező Sopron ellen nincs idő gondolkodni. A dobószázalékunk nem csak ezért volt gyenge, több tiszta helyzetet is elhibáztunk. Azonban ez is egy meccs volt csak, a különbség nem számít, készülünk a következőre. Nagyon fontos lesz a regeneráció, vannak kisebb-nagyobb sérülések, Maja Skoricsot sem tudom még annyit használni, mint szeretném. A Sopronnak a szurkolók is adtak egy adrenalinlöketet, amelyet remélem, hogy kedden, Szekszárdon mi is megkapunk a szurkolóinktól. Az utolsó hazai mérkőzés lesz az idényben, jó lenne előttük lejátszani” – fogalmazott Djokics Zseljko.

„A Sopron úgy jött ki a mérkőzésre, ahogy mi szerettünk volna. Nagyon agresszívak voltak és kihasználták a védekezésbeli gyengeségeinket. Nagyon jól dobtak, mi viszont gyengén, harminc százalék alatt, ami kevés a győzelemhez. Ugyanakkor ez egy három győzelemig tartó sorozat, nem ért még véget, küzdeni fogunk szurkolóink előtt a negyedik mérkőzésen” – vélekedett a találkozóról Goree Cyesha.

A három győzelemig tartó párharcban a Sopron vezet 2–1-re. A döntő negyedik mérkőzését kedden 16.30 órakor rendezik Szekszárdon (M4 Sport), a „hatodik játékos”, vagyis nézők előtt.

Emlékeztető.

Sopron Basket–Atomerőmű KSC Szekszárd 81–46

(17–10, 23–14, 23–7, 18–15) Sopron, 400 néző. V: Cziffra, Praksch, Csabai-Kaskötő

SOPRON January 6, Williams 8/3, Walker 9/3, Brooks 9, HATÁR 19. Csere: KRAJISNIK 15, Fegyverneky 2, CZUKOR 10/9, Varga A. 3/3, Varga S.

SZEKSZÁRD Studer 5/3, Friskovec 6, Theodoreán 4, Goree 6, McCALL 9. Csere: Bálint R. 3/3, Krnjics, Gereben 2, Zele 5/3, Skorics, Szabó F. 6/6, Miklós M.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 3–2. 6. p.: 11–7. 9. p.: 15–10. 12. p.: 19–12. 15. p.: 26–18. 18. p.: 34–22. 22. p.: 44–27. 25. p.: 52–29. 30. p.: 63–31. 34. p.: 67–38. 38. p.: 76–46.

Borítóképünk: Gereben Lívia és Goree Cyesha között a soproni Gabby Williams.