2021.11.08. 13:07

Folytatódott a bonyhádi sorminta: vereség követte a győzelmet

A sormintát követve, a győriek legyőzése után vereséggel folytatta bajnoki szereplését az NB I/B Zöld csoportjában az Atomerőmű KSE Bonyhád, mely Hódmezővásárhelyen kapott ki öt ponttal.

Tolnai Népújság

Forrás: MW-archívum

Fotó: Máté Réka

A völgységiek az ötödik perc elején még 14–11-re vezettek, a negyed végéhez érve viszont a hazaiak tizenegy ponttal elléptek. Ezt a különbséget hol növelni tudták (legnagyobb különbség 57–38), hol a Bonyhád csökkenteni, de fordítani nem sikerült.

Férfi NB I/B, Zöld csoport, 7. forduló

Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli–Atomerőmű KSE Bonyhád 84–79 (28–19, 23–19, 15–16, 18–25)

Hódtói Sportcsarnok, v.: Menyhárt, Gaál I., dr. Németh P.

Vásárhely: Bodócsi 10/6, Pavlovics 19/9, Varga Z. 11/3, Varga Á. 15/6, Burko 14. Csere: Bálint E. 9/3, Vejinovics 4, Borbáth, Kovacsevics. Vezetőedző: Szablics Péter.

Bonyhád: Frank 10/6, Pajor 10/6, Szalai M. 23/9, Orgona 11/3, Csizmadia A. 4. Csere: Tömösváry 3, Baki 14/6, Heimann, Arnold B. 4. Vezetőedző: Morgen Frigyes.

„Gratulálok a Vásárhelynek, a mérkőzés során végig tartották a tíz pontos előnyt, ami az első negyedben kialakult. Az utolsó tíz percben volt egy jó periódusunk, amikor vissza tudtunk zárkózni, de a dobásaink kimaradtak, a hazaiak pedig visszaállították a különbséget. A végjátékban igyekeztünk még ritmust váltani, ami sikerült is, azonban az eredményt sajnos nem tudtuk megfordítani. Készülünk tovább, szeretnénk hazai pályán javítani” – fogalmazott Morgen Frigyes, a bonyhádiak edzője.

A három-három vereséggel hetedik helyen álló BKSE vasárnap 18 órakor a közvetlenül mögöttük álló MEAFC-Miskolcot fogadja.