Kosárlabda

2022.02.20. 17:23

Bronzérmet szerzett az Atomerőmű KSC Szekszárd

A tavaly megszerzett harmadik helyezése után idén is bronzérmet szerzett a Killik László Női Magyar Kupában az Atomerőmű KSC Szekszárd, miután a helyosztón 71–64-re legyőzte az NKE Universitas PEAC csapatát.

Fotó: Tumbász Hédi/Nemzeti Sport

A bronzmérkőzést szokás a csalódottak csatájának is nevezni, ez a jelző a két együttes közül inkább a Szekszárdról volt elmondható, mely elsősorban gyenge tripladobó-százalékának köszönhetően (húszból egy ment be) a szombati elődöntőben 83–66-ra kikapott a házigazda DVTK-tól, míg a pécsiek a papírformának megfelelően a címvédő Sopronnal szemben maradtak alul (85–47).

Nagy valószínűséggel tízből kilencszer Studer Ágnesék behúzták volna az elődöntőt, azt pedig már a mérkőzés elején jelezték, tudnak ők jobban is célozni a vonalon kívülről. Az első negyedben négy hárompontost talált célba a Miklós Melindát bokasérülés miatt nélkülöző KSC-nél, így tíz perc után náluk volt az előny.

Három nap leforgása alatt harmadik meccsüket játszották a csapatok, az ebből fakadó fáradtság néha a játék színvonalán is meglátszott. A második felvonásban három percig nem született pont, a csendet a múlt héten Szekszárdra érkező és eddig meggyőzően teljesítő Kolby Morgan törte meg – egy triplával. A pécsieket Kiss Virág tartotta mérkőzésben korábbi csapata ellen, a center az első félidőben 19 pontig és 10 lepattanóig jutott, de mindezek mellett kiharcolt 7 foultot is.

A KSC félidei három pontos előnye percek alatt tizenháromra hízott (45–32), s bár Csirke Ferenc időkérése és fejmosása után kapaszkodott a PEAC, benézett ismét tíz pont alá, de megrázták magukat Zala Friskovecék és a záró felvonásban a mérkőzés legnagyobb különbségét kialakítva (61–44) megszerezték a harmadik helyet, enyhítve valamennyire csalódottságukon.

Az Atomerőmű KSC Szekszárd sorozatban ötödször zárt dobogón a Magyar Kupában: a 2018-as aranya, a 2019-es és 2020-as ezüstje után egymás után másodszor szerzett bronzérmet.

Killik László Női Magyar Kupa, bronzmérkőzés

NKA Universitas PEAC-Atomerőmű KSC Szekszárd 64-71 (17–18, 13–15, 14–24, 20–14)

Miskolc, DVTK Aréna. Vezette: Varga-Záray, Földházi, Frányó

PEAC: DUDÁSOVÁ 14/6, Marshall 8/3, Wentzel 4/3, Nelson 9, KISS V. 23/3. Csere: Simon Zs., Szücs R. 4, Brajkovics 2, Sarok

SZEKSZÁRD: STUDER 15/12, FRISKOVEC 19/15, Gereben 5, Goree 7/3, MILICS 18. Csere: Krnjics, Bálint R., Mányoky, Morgan 7/6

Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–6. 7. p.: 11–12. 9. p.: 15–18. 14. p.: 19–23. 17. p.: 25–25. 21. p.: 30–36. 24. p.: 32–45. 28. p.: 40–51. 30. p.: 44–57. 33. p.: 44–61. 37. p.: 54–66.

Kipontozódott: Goree (40.)