Férfi kosárlabda NB I/B

2022.02.14. 21:22

Első győzelmét ünnepelte idén a bonyhádi együttes

Idei első győzelmét könyvelte el az Atomerőmű KSE Bonyhád férficsapata az NB I./B Zöld-csoportos bajnokságában, miután három és fél negyeden keresztül vezetve 76–69-re legyőzte a hódmezővásárhelyieket.

Szalai Milán (a labdával) volt a legeredményesebb. (Fotó: Máté Réka)

Fotó: Mate Reka

December 19-én, szintén hazai pályán a Dunaharaszti ellen örülhetett legutóbb győzelemnek a bonyhádi gárda. Azóta öt mérkőzést játszottak le a völgységiek, s valamennyit elveszítették hol kisebb, hol nagyobb különbséggel. A közös viszont az volt bennük, hogy szinte cserejátékosok nélkül álltak ki a mérkőzésekre.

Ezúttal már-már a bőség zavarával küzdhetett Morgen Frigyes, aki ismét számíthatott húzóemberére, Szalai Milánra. A mérkőzés elején mégis a rutinos Tömösváry Máté pontjaival tartották a lépést a hazaiak a vásárhelyiekkel, majd csatlakoztak hozzá a fiatalok is. A hatodik percben vette vissza a vezetést a BKSE (14–12) és már nem is engedte ki a kezei közül. A félidőt a Tolna megye 2021-es év legjobb amatőr kosárlabdázójának megválasztott Heimann Gergő kosara zárta. A nagyszünet után egyszer még visszajöttek a vendégek (21. perc: 34–34), de érezni lehetett, hogy ezen a mérkőzésen nem lehet más a végkimenetel, mint a bonyhádi siker. A fiatalok, Szalai, Pajor Dávid, Arnold Botond meghúzták a hazaiak szekerét, ami sikerre vezetett.

– Sokáig böjtöltünk ezért a győzelemért – kezdte értékelését Morgen Frigyes. – Néhány esetben nem volt szerencsénk a végjátékokban, ami annak tudható be, hogy a 40 percet öt játékossal, maximum egy cserével játszottuk le. Kellően agresszívek voltunk védekezésben, igyekeztünk kihasználni a fiatalos lendületünket, sok gyors indítást vezettünk a rendezetlen védelem ellen. Ehhez hozzátartozik, hogy 30 százalék körül kell dobni, hogy mérkőzésben maradjon egy csapat, ez sikerült. Büszke vagyok a csapatomra, bízom benne, hogy ezt a mentalitást tovább tudjuk vinni, s remélem, megmarad ez a keret vagy csak pozitív irányba változik a létszámot illetően – fogalmazott a bonyhádiak vezetőedzője.

NB I./B Zöld-csoport, 20. forduló.

Atomerőmű KSE Bonyhád-Bodrogi Bau Vásárhely 76–69 (20–16, 14–14, 20–15, 22–24).

Bonyhád, városi sportcsarnok. V.: Vida, Reisz, Pécsi. Bonyhád: Heimann 4, PAJOR 17/6, SZALAI M. 20/9, ORGONA 11/3, TÖMÖSVÁRY 15/3. Csere: Géringer 3/3, Csizmadia A. 2, Arnold B. 4. Hódmezővásárhely: PAVLOVICS 23/6, Borbáth, VARGA Á. 21/6, Varga Z. 10/6, Burko 10. Csere: Bálint E. 2, Vejinovics 3/3, Bodócsi, Nánási.

Következik: A bonyhádiak a 21. fordulóban, pénteken 17 órától a MEAFC-Miskolc otthonában lépnek pályára.