Férfi kosárlabda NB I

2022.02.13. 20:18

Nem tud kijönni a gödörből az Atom

Nem jött össze – megint nem. Sorozatban az ötödik meccsét veszítette el az Atomerőmű SE NB I-es férficsapata, amely szombat este a Kecskeméttel szemben maradt alul a Gesztenyés úti sportcsarnokban.

R. G.

Kendrick Brown (a labdával) 12 triplakísérletéből ezúttal csak 3 ért célt (Fotó: Molnár Gyula)

Drámai meccs volt, ha nem ilyen helyzetben van az Atom, még talán a hazai drukkerek is élvezték volna. Most azonban senkinek sincs kedve nevetni. Egyre fogynak a meccsek, és az Atom még mindig az utolsó a tabellán. Igazából megint azon bukott el az ASE, hogy a találkozó elején engedte elmenni a vendégeket. A felzárkózás sokat kivett Kovács Ákosékból, akik a negyedik felvonásban is akartak, mentek előre, de a kritikus pillanatokban nem hoztak jó döntéseket.

Az Atom drukkerei a meccs után Petar Mijovics vezetőedzőn szerették volna számon kérni a vereséget, a montenegrói tréner azonban a dudaszó után egyből beviharzott az öltözőbe, s a találkozó utáni sajtótájékoztatón sem jelent meg. Helyette Jan Pavlik másodedző értékelt.

„Sok volt a mérkőzés elején összeszedett tizenöt pontos hátrány. Mentálisan és fizikálisan is sokat kivett belőlünk, hogy vissza tudjunk jönni a meccsbe. Az utolsó negyedben harmincegy pontot kaptunk, ez nagyon sok. Nem az én tisztem véleményt mondani, de a csapatot nemcsak belülről kell erősíteni, hanem kívülről is” – mondta Pavlik.

Martynas Pacevicius arról beszélt, hogy a második és a harmadik negyedben nagyot harcoltak a fordításért, a végén azonban szó szerint kicsúszott a győzelem a kezük közül.

Az ASE sorozatban az ötödik vereségét szenvedte el, s a szezonban ez már a 16. kudarca volt a négyszeres magyar bajnoknak. A tabella utolsó helyén álló atomosok szerdán a bajnoki címvédő és a jelenlegi listavezető szombathelyi Falco KC-vel találkoznak.

EredményAtomerőmű SE–Duna Aszfalt DTKH Kecskemét (11–22, 24–14, 21–13, 20–31)

Paks, ASE-sportcsarnok, V: Győrffy P., Goda L., Kovács N.

ASE: Brown 12/9, Frank, TAYLOR 14/3, Goins 10/3, PACEVICIUS 18. Csere: Kovács Á. 10, Pajor, BRZOJA 12. Edző: Petar Mijovics.

KTE: POLLARD 26/6, Jaramaz 6, Klobucar 10, Kucsera 2, KARAHODZSICS 11. Csere: Kiss D. 1, DRAMICSANIN 10/6, Wittmann 14, Ivkovics M. Edző: Forray Gábor.

Az eredmény alakulása. 2. p.: 0–4. 4. p.: 2–9. 7. p.: 4–16. 13. p.: 14–24. 16. p.: 25–31. 19. p.: 30–34. 23. p.: 39–39. 26. p: 40–45. 32. p.: 60–57. 35. p.: 68–64. 38. p.: 72–69.