2022.05.02. 16:51

A cserejátékosok hozták össze a sikert az újonc ASE Paksnak

A címvédő Nagymányoknak szerencsét hozott a tizenhármas szám a kilenc mezőnyjátékossal kiálló dunakömlődiek ellen a megyei II. osztály hétvégi fordulójában, ahol a legnagyobb meglepetést a simontornyaiakat verő Madocsa szolgáltatta.

Munkatársainktól

Ladányi Roland, a börzsönyiek kapusa tisztáz. Kétszer ő is tehetetlen volt (Fotó: Molnár Gyula)

Tolna VFC–Aparhanti SE 2–0 (1–0)
Tolna, v.: Vámosi A. (Horváth T., Petrovics).
Tolna: Fóris – Sós (Oláh B., 82.), Dudoma, Kovács G., Koller – Frankovszky (Kecskeméti, 64.), Pesti V., Baros (Fazekas T., 78.), Pesti D. – Bucher (Fögler, 84.), Horváth M. Edző: Szőcs Richárd.
Aparhant: Seregi – Hegyi, Jakab Z. (Jakab R., 76.), Kovács M., Beszterczán (Loósz, 59.) – Jakab A., Kajtár I., Molnár D., Miklós L. (Csaba R., 78.) – Sárközi S. (Miklóssy, a szünetben), Molnár N. (Farkas B., 52.). Edző: Minker Endre.
A jól megszervezett védelemmel szemben nem a leggördülékenyebb támadójátékával is otthon tartotta a három pontot a listavezető.
Gólszerzők: Horváth M. (39.), Pesti D. (72., 11-esből).
Jók: Sós Gergely vezérletével az egész hazai csapat, illetve Jakab A., Kovács M., Molnár D., Seregi. Ifi: 3–1.

Kisdorogi FC–Mórágyi SE 1–2 (0–0)
Kisdorog, 130 néző. V.: Czagány (Álló, Tóth T.).
Kisdorog: Miklós I. – Varga Á., Horváth  G., Páli, Pálinkás N. – Palkó Máté, Varga A. (Óbert, 81.), Gráber, Pálinkás E. – Schiller, Kadosa (Dóczi, 63.). Edző: Szabó Vendel.
Mórágy: Mányák D. - Grassy, Hadi (Vecsei V., 89.), Rozgonyi, Nagy Á. - Mányák N., Berényi Sz., Acsádi R., Pozsár - Acsádi D. (Juhász A., 84.), Kovács K. Edző: Illés Béla.
A kilencven percen át tartó küzdelmes, jó iramú mérkőzésen a szerencsésebb csapat győzött. A pályán látottak alapján nem lehetett megmondani, melyik csapat hol foglal helyet a tabellán.
Gólszerzők: Schiller (75.), illetve Acsádi D. (53., 11-esből), Pozsár (85.).
Kiállítva: Mányák N. (29.). Jók: az egész hazai csapat, illetve Berényi Szilveszter vezérletével a teljes vendégcsapat dicsérhető. Ifi: 1–0.

Nagymányoki SE–Dunakömlődi SE 13–0 (3–0)
Nagymányok, v.: Hartung (Debreceni K., Álló).
Nagymányok: Pakurár – Garai, Bakó (Borbély Cs., 52.), Gere (Harangi, 80.), Feik – Pál István, Jenei, Kajtár V. (Losonczi, 65.), Kertész G. (Miklós T., a szünetben) – Kosztancsek (Sztojka Cs., a szünetben), Lajos D. Edző: Hegedűs Péter.
Dunakömlőd: Világ – Widemann, Farkas P., Péger, Horváth J. – Balogh K., Györgye E., Rácz D. – Csonka J., Szlucska. Játékos-edző: Farkas Péter.
Szezoncsúcsot hozott a lelkesen játszó hazaiaknak a mindössze kilenc mezőnyjátékossal érkező dunakömlődiek elleni bajnoki.
Gólszerzők: Lajos D. (17., 76., 79., 86.), Losonczi (66., 67., 90.), Pál István (48., 59.), Jenei (2.), Kertész G. (16.), Miklós T. (47.), Pakurár (82., 11-esből).
Jók: a hazai csapat valamennyi játékosa dicsérhető. Ifi: 4–7.

ASE Paks–Bonyhád-Börzsöny SE 3–1 (0–1)
Paks, v.: Kiss G. (Deutschmann, Mészáros A.).
ASE: Jankovics –  Glósz (Sánta I., 68.), Nyúl P., Keresztes D., Hajpál (Lengyel A., 55.) – Németh V., Tóth Gy., Mayer (Szász T., 64.), Blága – Karszt A. (Dömény, 73.), Timár (Darnai, 84.). Edző: Orosz József.
Bonyhád-Börzsöny: Ladányi (Borbandi, 82.) – Baranyi, Ettig, Krájer (Haraszti, 77.), Eckert – Eisensehr, Bajkai, Feiszthammer, Töttös L. (Fenyvesi, 44.), Buzás T. – Mérges. Játékos-edző: Töttös László.
Egy jól, szervezetten védekező csapat ellen a cseréknek köszönhetően a hajrában tudta megszerezni a győzelmet a hazai gárda.
Gólszerzők: Karszt A. (60.), Sánta I. (75.), Darnai (92.), illetve Eisensehr (45.).
Jók: Keresztes D., Karszt A., Sánta I., illetve Ladányi, Eisensehr, Eckert. Ifi: 9–2.

Madocsa SE–Simontornya TC 5–0 (3–0)
Madocsa, v.: Kiss G. (Debreceni K., Lengyel S.).
Madocsa: Müller R. – Karszt L. (Szintai B., 68.), Hahn, Vörös F., Magyar I. – Vörös G. (Újvárosi, 76.), Herger, Éger (Baksa, 83.), Rein – Eke (Böde I., 68.), Gondos (Südi, 76.). Edző: Böde Dániel.
Simontornya: Juhász G. – Csomor, Szűcs I., Kapinya, Varga Z. (Lénárt, 66.) – Szűcs R., Koncz, Szálka, Szabó V.,   Juhász V. – Marekkel S. (Papp T., a szünetben). Játékos-edző: Ambrus László.
Mindkét csapat nyílt támadófocit játszott, helyzetek adódtak mindkét oldalon, de a kapu előtt a hazaiak voltak pontosabbak.
Gólszerzők: Rein (34., 47.), Eke (31.), Gondos (43.), Böde I. (90.).
Jók: Hahn, Magyar I., Rein, Herger, illetve Szabó V. Ifi: elmaradt.

A góllövőlistán a nagymányoki színekben négy gólt szerző Lajos Dávid (16 gólos) átvette a vezetést a tolnai Bucher Barnabástól (15 gólos).