2022.07.17. 07:50

Ötödikként zárt a Boros vezérelte U20-as válogatott

A szombati helyosztón 25 ponttal legyőzte Portugáliát, így az ötödik helyen végzett a magyar válogatott a soproni U20-as női kosárlabda Európa-bajnokságon.

Boros Júlia a portugálok elleni helyosztón is a válogatott egyik motorja volt (Fotó: FIBA Basketball)

Július 8. és 16. között Sopron adott otthont az U20 A-divíziós kontinenstornának. Az Atomerőmű KSC Szekszárd nyáron igazolt fiatalját, Boros Júliát, illetve Horváth Zsófia edzőt és Fekete Krisztián gyúrót is soraiban tudó magyar válogatott úgy zárt az Eb ötödik helyén, hogy csak a két döntős, a bajnok spanyolok és az ezüstérmes csehek előtt kellett fejet hajtania.

A mieink a Csehországtól elszenvedett vereséggel (50-63) kezdték a csoportmeccseket, majd Hollandia (81-40) és a végül negyedikként záró franciák legyőzésével (80-64) jutottak tovább. A nyolcaddöntőben a finnek ellen nyertek (84-74), a négy közé jutásért viszont a korábbi nyolcszoros győztes spanyolokkal már nem bírtak (56-70) Cziczás László tanítványai.

Az 5-8. helyért lejátszott helyosztókon Szerbiát (82-66), majd Portugáliát is magabiztosan verték (75-50) Borosék, így végül az ötödik helyen zárták a tornát. A szekszárdiak fiatalja a nemzeti csapat egyik legjobbja volt, meccsenként közel 33 játékperc alatt 15.4 pontot átlagolt.

Ötödikként zárta a soproni U20-as Európa-bajnokságot a magyar válogatott (Fotó: FIBA)

A végeredmény: 1. Spanyolország, 2. Csehország, 3. Olaszország, 4. Franciaország, 5. MAGYARORSZÁG, 6. Portugália, 7. Lengyelország, 8. Szerbia, 9. Finnország, 10. Lettország, 11. Svédország, 12. Litvánia, 13. Belgium, 14. Hollandia, 15. Bulgária, 16. Írország.