Férfi NB I/A-s kosárlabda

2022.10.11. 19:41

A Kaposvár megállította az atomvárosiak menetelését

Ismét egy szoros meccset játszott Kaposváron az Atomerőmű SE, de a felkészülési mérkőzéssel ellentétben a bajnokságban a somogyi csapat győzött.

Két és fél hete csupán, hogy a két csapat utoljára találkozott, akkor szintén a Kaposvár Arénában az Atomerőmű SE izgalmas végjáték után 81–79-re megnyerte a bajnoki rajt előtti utolsó felkészülési mérkőzését.

Ezúttal a múlt hétvégén nagy meglepetésre a címvédő Szombathely otthonából győztesen távozó somogyiak kezdtek 5–0-val, majd az első két fordulóban a két legmagasabb VAL-értéket átlagoló Paul Atkins Jr. és Eilingsfeld János vezérletével átvette a vezetést az ASE (5–9). Az előny ellenére nem volt gördülékeny a paksiak támadójátéka, ami a szezon ilyen kora szakaszában még nem olyan meglepő, de intő jel volt, hogy az első tíz percben hatszor adták el a labdát.  A folytatásban is rengeteg volt a tenisz nyelven szólva a ki nem kényszerített hiba, de jobb triplamutatójával (az első félidőben 7/15-tel, illetve 7/10-zel zártak a csapatok) és lepattanózással (12, illetve 15) nem egyszer jött vissza ötpontos hátrányból az Atomerőmű.

A második félidőben az eredményt illetően gyakorlatilag új mérkőzés kezdődhetett (41–41), a játék képében viszont nem történt változás. A második forduló legértékesebb játékosának megválasztott Eilingsfeld tovább brillírozott, a 22. perc végén már húsz (!) pontnál és 7 lepattanónál járt. A magyar válogatott magasemberének kettesével az addigi legnagyobb különbség alakult ki (26. perc: 52–58), de Tomislav Gabric pontjaival pillanatok alatt fordított a Kaposvár. A horvát hátvéd sorozatban dobott négy triplájával és a hazaiak három-kettes zónavédekezése ellen nem találta az ellenszert az ASE, ezzel öt perccel a vége előtt már tízzel ment a Delfinek (77–67).

Nagyon hiányzott Deon Edwin mellől a csapatkapitány Kovács Ákos higgadtsága, de kellett Csirke Ferenc időkérése és higgadtnak egyáltalán nem mondható fejmosása. A miniszünet után magához tért az Atom, a fiatal Pajor Dávid, majd Edwin hármasával egy pontra visszajöttek a paksiak.

Fél perccel a vége előtt Eilingsfeld 29. pontjával kiegyenlítettek a paksiak (85–85), de a dán Aris Petersen betörésével sokadszorra vette vissza a vezetést a házigazda. Időkérés után a háromszoros NBA-bajnok Danny Green testvérére, Devontére jött ki a játék, az amerikai hátvéd azonban kihagyta a triplát.
Az Atomerőmű első idegenbeli mérkőzésén elszenvedte szezonbeli első vereségét, javítási lehetőség vasárnap 18 órától hazai pályán a Sopron ellen lesz.

Tippmix Férfi NB I/A, 3. forduló

Kometa Kaposvári KK–Atomerőmű SE 87–85 (21–17, 20–24, 30–24, 16–20)
Kaposvár, v.: Kapitány, Minár, Major
KAPOSVÁR: PETERSEN 16/9, Puska, Griffin 11/3, GABRIC 22/18, HUGHES 19. Csere: Paár 7/3, Krnjajszki 8/6, Hendlein 2, Bogdán B. 2
Edző: Ivan Rudez
ATOMERŐMŰ: EDWIN 16/6, Pajor 9/9, GREEN 15/3, EILINGSFELD 29/6, Atkinson Jr. 11/3. Csere: Taiwo 2, Frank, Gulyás M., Karosi 3/3
Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–7. 6. p.: 7–11. 8. p.: 15–13. 13. p.: 28–23. 16. p.: 31–31. 18. p.: 41–37. 21. p.: 44–43. 25. p.: 50–52. 27. p.: 62–61. 30. p.: 71–65. 33. p.: 75–67. 38. p.: 82–81. 39. p.: 85–83.
Kipontozódott: Pajor (38.)