Női kosárlabda Euroliga

2022.12.14. 20:13

Harmadik hazai mérkőzését is megnyerte az Euroligában a KSC

A török Fenerbahce és a görög Olympiakosz után az olasz Bolognát is legyőzte hazai pályán az Atomerőmű KSC Szekszárd a női Euroliga csoportkörében.

Goree Cyesha (a labdával) volt a szekszárdiak egyik legjobbja az olaszok elleni meccsen

Fotó: Makovics Kornél

Egy nagy visszatérés elmaradt a találkozó elején, az olasz csapattal nem utazott el horvát légiósa, Ivana Dojkic, aki korábban két szezont töltött Szekszárdon. Visszatért viszont a városi sportcsarnokba Giampiero Ticchi, aki a 2020/2021-es szezonban még a Reyer Veneziával járt a tolnai megyeszékhelyen. A 63 esztendős szakembernek jó emlékei vannak tavalyról, hiszen csapatával éppen a KSC-t verte meg a buborékban rendezett Európa Kupa Final Four elődöntőjében (58–63), a döntőben viszont kikapott a Valenciától (81–82).

Több olasz gárdával is meccselt már Djokics Zseljko együttese, a Bolognával még nem, mégis az olasz gárda kezdett jobban a szekszárdi csarnokban. Négy percig csak Studer Ágnes duplája talált utat a hálóba, míg vendégoldalon Cheyenne Parker és Kitija Laksa is ponterősen kezdett. Aztán „megérkezett a meccsbe” Goree Cyesha, a válogatott erőcsatára pillanatokat alatt összegyűjtött hét pontot, s máris jobban nézett az eredménymutató (9–11). Még szebben a második negyed elején mutatott a tábla, amikor Studer egyéni alakításával a mérkőzésen először vezetett a Szekszárd (20–19). Nem sokáig, mert Cecilia Zandalasini, majd Laksa triplája is behullott, így a 18. percben a szekszárdiak edzőjének kellett kikérnie a találkozó első idejét (24–29).

A második félidőben 32–32-es döntetlenről majdnem egy új mérkőzés kezdődött, abból a szempontból biztosan, hogy agresszívebb védekezéssel találta szembe magát mindkét fél. Az olaszok kezdték a keménykedést, a Djokics-gárda pedig nem arról híres, hogy hagyná magát. Felszívták magukat emiatt és néhány játékvezetői ítéleten Sydney Wallace-ék, az amerikai hátvéd lélektanilag jókor süllyesztette el első hármasát (46–43), majd Ruthy Hebard blokkja után egy ziccert is értékesített. Jött is az időkérés vendég részről, de ez csak arra volt elég, hogy a záró negyed előtt hat ponttal álljon jobban a KSC.

Ráijesztett szurkolóira a Szekszárd, mely a játékrész derekán egy pontra visszaengedte a vendégeket (55–54). A mérkőzést percek óta rezzenéstelen arccal, guggolva figyelő olasz vezetőedző Laksa kosaránál felállva rázta az öklét, míg vajdasági kollégája a kezével mutatta, időt kér. Nagyobb riadalmat okozott Goree sérülése, akit orrba könyökölte Sabrina Cinili (a magyar válogatott játékos később két vattával az orrában visszatért a pályára). A sportszerűtlenért megítélt két büntetőt Victoria Vivians értékesítette, majd Studer is büntetett (61–56). Ez végül kulcspillanata volt a paprikás hangulatban végződő találkozónak, mely után az Atomerőmű KSC Szekszárd harmadik mérkőzését is megnyerte hazai pályán az Euroligában.

Női kosárlabda Euroliga, A-csoport, 6. forduló
Atomerőmű KSC Szekszárd–Virtus Segafredo Bologna 73–64 (16–19, 16–13, 19–13, 22–19)
Szekszárd, 1000 néző. V: Stoica (román), Zenis (szlovák), Faur (román)
SZEKSZÁRD: STUDER 14/6, Holcz, Wallace 11/3, GOREE 13, HEBARD 19. Csere: Vivians 13/3, Miklós M. 3/3, Boros J., Szücs G., Horváth D. Edző: Djokics Zseljko
BOLOGNA: Pasa 3, LAKSA 23/15, Cinili 6, ZANDALASINI 14/6, PARKER 14/3. Csere: Orsili, Andre 4, Barberis, Del Pero. Edző: Giampiero Ticchi
Az eredmény alakulása: 4. perc: 4–11. 7. p.: 14–14. 13. p.: 20–19. 18. p.: 24–29. 21. p.: 32–34. 25. p.: 36–39. 28. p.: 48–43. 30. p.: 51–45. 33. p.: 53–51. 37. p.: 61–58.