Női kosárlabda elődöntő

2023.04.06. 19:49

A Sopron nyerte a KSC elleni elődöntő első csatáját

Érvényesítette a papírformát a Sopron Basket a női kosárlabda-bajnokság elődöntőjében, és 1–0-ra vezet az Atomerőmű KSC Szekszárd elleni párharcban. Az atomosok Húsvéthétfőn a városi sportcsarnokban vághatnak vissza a címvédőnek.

Finta Viktor

Nikola Dudásová és Yvonne Turner fut versenyt

Fotó: Tóth Zsombor/Sopron Basket

Harminc éve, az 1992/93-as szezonban szerezte első bajnoki címét női kosárlabdában a Sopron, akkor még SVSE-GYSEV néven, ezért ünnepségre készültek a Novomatic Arénában. A show már a mérkőzésen beindult, Magbegort keresték és tömték labdákkal az első percektől Fegyvernekyék, és magasemberük kosarakra is váltotta a passzokat. Eközben a szekszárdi támadások sorra pontatlanok voltak, a negyedik perc végén, 8–0-nál Djokics Zseljko időt is kért. Az első vendégpontra a hatodik percig kellett így is várni, Wallace szórt be egy triplát. A bajnoki címvédő azonban gyorsan tíz pont feletti előnyt épített fel, amihez a maltert a KSC gyenge (16,7%) dobóformája adta. Turnerék ráadásul sok büntetőt is kiharcoltak és értékesítettek, könnyedén őrizték a vezetést.

A második negyed 25–11-s hazai előnyről és egy újabb Wallace kosárral kezdődött, de a zöld-sárgák szoros védekezésükkel és jó dobóformájukkal tovább hizlalták a fórjukat (12. perc: 30–12). A periódus közepén aztán kisebb hullámvölgybe kerültek Brooksék – a magasbedobó visszatért a csapatba fogműtétje után –, Wallace és Dudásová dupláival közelebb lopózott a Szekszárd, így Gáspár Dávid rendelte magához együttesét. Rendezte sorait a címvédő, és a magyar-szerb soproni ikon is beszállt a gólgyártásba. Perceken át állandósult is a 15–20 pont közötti differencia, amiből aztán az utolsó másodpercekben Studer Ági egy ziccer plusz büntető kombinációval faragott, egálra (15–15) hozta a második tíz percet a KSC, 40–26-s állásnál vonultak ki az öltözőbe a csapatok.

A szünetben egyesével szólították a pályára a harminc évvel ezelőtti bajnokcsapat tagjait, edzőit és vezetőit, akiket a hazai publikum mellett sportszerűen a Tolna vármegyei drukkerek is nagy tapsban részesítettek.

Bár nem voltak sokan, de hatékonyan vették fel a küzdelmet a soproniakkal a vendég szurkolók, s ez láthatóan plusz energiát adott Studeréknek, akik jóval harcosabban játszottak, mint az első félidőben. Tartották is magukat a kék-fehérek, csak Brooksot nem sikerült megfogni, így nem tudtak tíz pontnyi különbség alá kerülni. Sőt, a negyed közepén egy kiváló sorozatot produkáltak Turnerék, a 28. percben el is mentek húsz ponttal (56–36), majd a periódus végére megfejelték ezt még kettővel Sztankovics első duplájával.

Az érdemi dolgok el is dőltek ekkorra, a zárónegyedben megőrizte magabiztos előnyét a Sopron, s 83–58-ra nyerte meg a két győzelemig tartó párharc első összecsapását. Az egyik fél második sikeréig tartó párharc második mérkőzését hétfőn 17 órai kezdettel rendezik Szekszárdon, ahol a KSC hazai közönsége támogatásával bízhat az egyenlítésben.

Női NB I, elődöntő, 1. mérkőzés
SOPRON BASKET–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 83–58 (25–11, 15–15, 22–14, 21–18)
Sopron, Novomatic Aréna, 1200 néző. Játékvezetők: Tőzsér Dénes Kelemen, Frányó Péter, Varga-Záray Kata.
Sopron: TURNER 15, Fegyverneky 6, Czukor 8/3, BROOKS 18/6, MAGBEGOR 14. Csere: KUNEK 15/9, Böröndy 1, Sztankovics 4, Sitku 2. Edző: Gáspár Dávid
Szekszárd: STUDER Á. 10, Dudásová 8, WALLACE 18/9, Mányoky 2, Goree 6, Csere: Krnjics 8, Miklós 1, Boros, Holcz, Bálint 5/3, Horváth D. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása: 2. perc: 2–0, 4. p: 6–0, 7. p.: 16–5, 14. p.: 30–17, 17. p.: 36–19, 22. p.: 42–28, 27. p.: 54–36, 34. p.: 67–46, 38. p.: 76–56.