Férfi NB II-es kézilabda

2023.05.31. 10:49

Dobogóra állhatott fel győzelmével a Hőgyészi SC

Hazai pályán öt góllal, 32–27-re győzött a Hőgyészi SC a nagyatádi Rinyamenti KC ellen, ezzel megszerezte a bronzérmet a férfi NB II-es kézilabdabajnokság Dél-nyugat csoportjában.

B. S.

Egymás után másodszor lett bronzérmes az NB II Dél-nyugat csoportjában a Hőgyészi SC

Forrás: Beküldött fotó

NB II, Dél-nyugat, 22. forduló
Hőgyészi SC–Rinyamenti KC Nagyatád 32–27 (19–13)
Tamási, 130 néző. V.: Rozina L., Ujvári L.
Hőgyész: Szente – Teimel 3, Nyitrai 3, Vojkovics Gy. 5, Vald 5, Szakcsi 2, Vojkovics I. 2. Csere: Farkas G., Tóth Á. (kapusok), GADÁNYI 4, Sebestyén Cs. 8 (8), Szabó T., Lőrinc Sz., Pencs. Edző: Bán Tamás
Kiállítások: 4, illetve 8 perc + piros lap.
Hétméteresek: 8/8, illetve 3/2.

Egyszerű volt a hőgyészi képlet, ugyanis ha Bán Tamás együttese otthon tartja a két bajnoki pontot, bronzéremmel zárja a szezont, de ez a tudat rányomta bélyegét a tét nélkül érkező nagyatádiak elleni játékra. A mérkőzés elején Sebestyén Csaba hétmétereseivel tartották előnyüket a hazaiak, akik a félidő hajráját megnyomva 5–0-s sorozattal már komolynak számító hatgólos fórt hoztak össze. A második játékrészt sok hibával kezdte a HSC, közel hét percig csupán egyszer talált be, amiben az emberelőnyös játék sem segített (20–17). Hullámzó volt a hőgyésziek teljesítménye, de két jól sikerült etap elég volt ahhoz, hogy megnyerjék utolsó mérkőzésüket és ezzel az előző idényhez hasonlóan megszerezzék a harmadik helyet a bajnokságban.

Bán Tamás: – Az egész éves teljesítményünk alapján megérdemeltük ezt a bronzérmet.