Férfi NB II-es futsal

2023.05.30. 13:15

Érdi vereséggel búcsúzott az NB II-től a Tolna-Mözs

Három góllal is vezetett, végül 5–4-re kikapott Érden a 2F-BAU Tolna-Mözs férficsapata az utolsó bajnoki mérkőzésén az NB II. Nyugati csoportjában.

Ágics Péterék a 11. helyen búcsúztak a másodosztálytól

Fotó: Kiss Albert

Ágics Péter együttese számára már nem volt tétje a találkozónak, de így is motiváltan lépett pályára Érden. A vezetést a hazaiak szerezték meg a mérkőzés korai szakaszában, de a félidőre már a tolnaiak mentek előnnyel. Sőt, a 27. percben három gólra növelték előnyüket a vendégek (4–1), ám az utolsó bő tíz perc az érdiekről szólt. A Pest vármegyeiek győzelmükkel megragadtak az NB II-ben, a Tolna-Mözs pedig összesítésben a 11. helyen zárta le újoncévét, és búcsúzott a másodosztálytól.

Férfi Futsal NB II., Nyugati csoport, alsóház, 10. forduló
Asterix Érd–2F-BAU Tolna-Mözs 5–4 (1–2)
Érd, v.: Kovács G. (Wittner, Góbi)
Érd: Gabay – Kozák, Viza, Borka, Szabó K. Csere: Pétervári, Martin M., Pleva, Mayer, Szarvas, Kovács A., Vidinszki, Németh M., Godány
Tolna-Mözs: Merkl D. – Kneller, Sásdi B., Ágics, Sára P. Csere: Gödör, Szabó G., Hekfusz D., Fazekas T. Játékos-edző: Ágics Péter
Gólszerző: Szabó K. (4., 30.), Kozák (28.), Szarvas (37.), Vidinszki (38.), illetve Sára P. (14., 16.), Sásdi B. (23.), Ágics (27.)