Sakk

2023.05.21. 16:15

Paksi sakkozó végzett az első helyen az évtizedes hagyományokkal bíró Twickel Kupán

A FIDE csoportban a paksi Tancsa Tamás, az amatőröknél a pécsi Szabó Csaba nyerte a 28. Twickel Kupát.

Szuhai Balázs versenyigazgató és a győztes paksi Tancsa Tamás

Fotó: Beküldött kép

Huszonnyolcadik állomásához érkezett a rangos sakkverseny, amelynek ezúttal is a PTE szekszárdi karának étterme adott otthont. Szuhai Balázs versenyszervező indította útjára a versenyt 2013-ban, azóta minden évben élvezhetik megyénk és az ország sakkozói ezt a megmérettetést. Több alkalommal külföldi játékosok is neveztek, így a versenysorozat nemzetközi hírnevet is kapott. Az idei évben viszont a legnehezebb volt a szervező dolga: sem a Szekszárdi Sportközpont Nonprofit Kft, sem pedig Szekszárd város nem tudott érdemben (anyagi) támogatást nyújtani, így szinte a teljes verseny a támogatónak volt köszönhető. Szuhai Balázs mindent megtett, hogy a versenyzők igazán jó rapid versenyen mérhessék össze a tudásukat. A verseny főbírója Bóta András volt, neki Tálos Jánosné és Gál Péter bírók segítettek.

A FIDE csoportban 34 játékos nevezett. Köztük két rutinos nemzetközi mester (Csiszár Csaba, Vidéki Sándor) és négy FIDE-mester (Haszon Dávid, Kádár Gábor, Mihók László, Papp Bence). A címviselők mellett több erős fiatal, vagy fiatal felnőtt is szerette volna megnyerni a lenyűgöző és értékes sakk készleteket, vagy a sakkos festményt. Az utolsó fordulóra két ötpontos játékos (Vidéki Sándor, Tancsa Tamás) érkezett. Ha mindketten győznek, akkor (Buchholz-számítással) Vidéki Sándoré a győzelem, azonban az utolsó pontot csak Tancsa Tamásnak, az ASE fiataljának sikerült begyűjtenie, így övé lett a bajnok cím. Második Vidéki Sándor, harmadik pedig Tapodi Norman Lajos lett.

A B csoportban (amatőrök) 16 fő nevezett. Szabó Csaba (Pécs) rajt-cél győzelmet aratott. Végig vezetve, veretlenül lett bajnok. Mögötte a bonyhádi Mátyás József végzett 5 ponttal, harmadik pedig Tédió Nóra (Tolna) 4,5 ponttal.

Örvendetes, hogy még a hét éves korosztályból is vállalta a csatát Nagy Norbert (Decs 1990 SE) és Németh Marcell is (Karmin SE Pécs), akiket csak komoly nehézségek árán tudtak legyőzni idősebb sakkozótársaik!