Férfi NB II-es kézilabda

2023.10.17. 13:05

A sereghajtó elleni vereség volt az utolsó csepp a pohárban, lemondott a vezetőedző (képgalériával)

Hazai pályán 27–24-re kikapott a nagyatádiaktól a Hőgyészi SC a férfi NB II-es kézilabdabajnokság E-csoportjában, ami után lemondott a csapat vezetőedzője, Bán Tamás.

Bán Tamás a nagyatádiak ellen elszenvedett vereség után lemondott

Fotó: Makovics Kornél (archív)

Férfi NB II, E-csoport, 5. forduló
Hőgyészi SC–Nagyatádi RKC SE 24–27 (12–12)
Tamási, 85 néző. V.: Hornyik, Zörgő
Hőgyész: Szente – Teimel M. 2, Mikita 4, Vojkovics Gy. 2, Gadányi 1 (1), Szakcsi 7 (2), Vojkovics I. Csere: Hudra, Farkas G. (kapusok), Szabó T. 1, Bujtás 1., KOVÁCS SZ. 1, Hutter, Pencs, Pap Á. 5. Vezetőedző: Bán Tamás
Kiállítások: 8, illetve 14 perc+kizárás
Hétméteresek: 8/3, illetve 4/1

A címvédő Nagykanizsától elszenvedett hazai vereség után a nagyatádiak ellen szeretett volna visszatérni a győzelem útjára Bán Tamás együttese. A találkozó első gólját Teimel Márk szerezte, de a vezetést csak a 29. percben tudták visszavenni a hőgyésziek (12–11). A nagyobb akarással és lelkesedéssel játszó sereghajtó a második félidő elején fordított, s végig tartani tudta a két-három gólos különbséget, amivel megszerezte első győzelmét, s elmozdult a tabella utolsó helyéről.

Bán Tamás: – Kiváló játékvezetés mellett sajnos értékelhetetlen teljesítményt nyújtottunk.

A vezetőedző a mérkőzés után beadta lemondását, amit később a vezetőség elfogadott. A pénteki, NEKA U21 elleni találkozón a másodedző, Héger Zsolt irányítja majd a hőgyészieket.

Bán Tamás 2018 januárjában vette át a HSC irányítását, 113 bajnoki mérkőzésen 73 győzelem, 4 döntetlen és 36 vereség, valamint az elmúlt két idényben két bajnoki bronzérem fűződik a nevéhez.