Férfi NB I/A-s kosárlabda

2023.10.28. 20:06

A végére elfogyott a nagyot küzdő ASE a címvédő Falco otthonában

Öt forduló után is nyeretlen a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokságban szereplő Atomerőmű SE, amely a végére elfogyva 88–69-es vereséget szenvedett a címvédő Falco vendégeként.

Darrin Govens is elfáradt a végére

Fotó: Molnár Gyula

Idegesen, sok hibával kezdett mindkét csapat, Gulyás Milán két triplájával és Darrin Govens kosaraival mégis a paksiak indítottak 10–3-mal. A kedden még a görögországi Peristeriben Bajnokok Ligája mérkőzésen pályára lépő Falco (a szombathelyiek 87–70-re veszítették el második csoportmeccsüket) gyorsított a játékán, amit a vendégek csak faultok árán tudtak megfékezni, így büntetőkkel átvette a vezetést a címvédő (16–11). Perl Zoltán beállása hozott igazából fordulatot a mérkőzésbe, a válogatott hátvéd extráival negyedóra játék után először lett tíz közte (32–22), az e körüli különbséget elsősorban Derrick Woods pontjaival tudta tartani az ASE.

Egy feltüzelt és sokkal jobban „harapó” Atom jött ki a második félidőre, a tizenhárom pontos hátrányból tízet lefaragtak Mario Ihringék, akik a szlovák kisember duplája után a szombathelyi tréner magához is rendelte játékosait. Milos Konakov időkérése nem tudta megtörni a paksiak lendületét, így az utolsó tíz percre egypontos Falco-előnnyel fordultak rá a csapatok. A záró felvonás az addig tizenhárom lepattanóval jeleskedő Keith Wright Jr. első pontjaival indult (56–57), ezzel a hatodik perc után ismét a paksiaknál volt az előny. A folytatásban még ötször változott a vezető csapat kiléte, de a végére elfogyott az ASE, így ötödik bajnokiját is elveszítette.

Az erőviszonyokat ismerve ez egy vállalható vereség volt az Atomerőmű SE részéről, a mutatott játék és hozzáállás alapján viszont az alig egy hete kinevezett Sebastjan Krasoveccel talán megindulnak felfelé a paksiak, akiknek legközelebb november 4-én Sopronban lesz jelenésük.

Tippmix Férfi NB I/A, alapszakasz, 5. forduló
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Atomerőmű SE 88–69 (18–13, 21–15, 17–27, 32–14)
Szombathely, v.: Praksch, Farkas G., Földesi
Szombathely: Pongó M. 7, Tanoh Dez 4, BENKE 13/6, Tiby 5, KELLER Á. 7. Csere: PERL 22, Krivacsevics 4, BARAC 12, Pot 5, Kovács B. 3/3, Jordano 6/6, Verasztó. Vezetőedző: Milos Konakov
Paks: WHITE 12, GOVENS 10, Radics 7/3, Gulyás M. 6/6, Wright Jr. 3. Csere: WOODS 14, Pajor, Ihring 2, Dorogi 4, Kovács Á. 11/3. Vezetőedző: Sebastjan Krasovec
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–8. 8. p.: 14–11. 13. p.: 26–18. 16. p.: 32–22. 19. p.: 39–28. 22. p.: 43–33. 26. p.: 50–47. 31. p.: 56–57. 34. p.: 70–66. 37. p.: 81–67.
Kipontozódott: Pongó M. (33.), illetve Gulyás M. (34.), Kovács Á. (35.)