Női kézilabda

2023.11.21. 11:30

A második félidőben állva maradt az akadémisták otthonában a Fekete Gólyák

Nem tudott újabb bravúrgyőzelmet aratni a Szekszárdi Fekete Gólyák KC, miután a női NB II-es kézilabda-bajnokság hétvégi fordulójában tizenegy góllal alulmaradt a NEKA fiataljai ellen.

Női NB II, E-csoport, 9. forduló
Nemzeti Kézilabda Akadémia U21–Szekszárdi Fekete Gólyák KC 34–23 (16–15)
Balatonboglár, 50 néző. V.: Antal R., Bozsó
Szekszárd: Schell – Pataki, Farkas A. 4, Bognár Zs. 5 (1), Szmacska 1, Kapás 9, Szentes 4. Csere: Péti (kapus), Orbán, Tompai, Szommer. Edző: Bordán Anna
Kiállítások: 6, illetve 4 perc.
Hétméteresek: 4/3, illetve 1/1.

A Mohács elleni bravúrgyőzelem után nem sikerült újabb meglepetést szereznie a Szekszárdnak, amely lassú, körülményes támadójátékkal és határozatlan védekezéssel kezdett. Hátul a hazaiak sem tettek túl sokat a sikerért, így a Fekete Gólyák három átlövőjének góljaival tartani tudták az eredményt, sőt Schell Gabriella védései után egy rövid időszakig a vezetést is átvette (5–4).

A második félidőben az akadémisták védekezést váltottak, ami után az FGKC helyzetbe is alig került. Ráadásul sokszor nem futottak vissza a vendégek, ha mégis, Farkas Anita kivételével senki nem akart ütközni, védekezni, ami egy idő után felőrölte erejét. Támadásban Bognár Zsanett erőtlenül játszott, lövéseit könnyen hárították a kapusok, míg Kapás Tekla ügyes gólokat lőtt, de az eladott labdák és a technikai hibák magas száma lehúzta a teljesítményét. Szentes Lili ügyes góljai jelentettek üde kivételt, de a negyedórás gólcsend után (21–18-ról lett 30–18) az utolsó öt percben kissé kozmetikázták a különbséget.

„A hosszabb cserepaddal rendelkező vendéglátók széles variációs lehetősége nagy feladat volt számunkra. Az első félidőben lehetett volna előnyt szerezni, de védekezésünk lagymatag volt, felesleges besegítések, faultok hiánya jellemezte. Második félidőben a tempót váltó NEKA lerohanásait nem tudtuk megállítani, helyzetet is egyre nehezebben dolgoztunk ki, a tizenöt perces gól csend pedig eldöntötte a mérkőzést. Farkas Anita védekezésben mutatott teljesítménye emelhető ki, valamint Kapás Tekla első félidei akciógóljai” – értékelte a találkozót Bordán Anna, a szekszárdiak edzője.

A bajnokságban két hét szünet következik, a Fekete Gólyák legközelebb december 2-án a Dunaújvárosi Kohász KA U21-es csapatához látogat.

A bajnokság állása

1.Siófok 9711296–22915
2.Mohács9702280–21214
3.NEKA U219612266–22113
4.Nagyatád9513234–23211
5.DKKA U219306252–2806