Női kézilabda

2023.11.14. 11:23

Ez ám a bravúr! Remek játékkal győzte le a listavezetőt a Fekete Gólyák – galériával

Kiváló egyéni és csapatmunkával a Szekszárdi Fekete Gólyák KC 31–27-re legyőzte hazai pályán a forduló előtt listavezető mohácsiakat a női NB II-es kézilabda-bajnokságban.

Farkas Anita tizenegy góllal a mezőny legeredményesebb játékosa volt

Fotó: Makovics Kornél

NB II, E-csoport, 8. forduló
Szekszárdi Fekete Gólyák KC–Mohácsi TE 1888 31–27 (17–18)
Szekszárd, 150 néző. V.: Simon B., Weinert
Szekszárd: SCHELL – Pataki, FARKAS A. 11, BOGNÁR Zs.  7 (2), SZMACSKA 6, KAPÁS 5, SZENTES 2. Csere: Péti, Szalai Sz. (kapusok), Orbán E., Tompai, Szommer, Bordán Alexandra. Vezetőedző: Bordán Anna
Kiállítások: 8, illetve 16 perc
Hétméteresek: 3/2, illetve 4/4
Eredmény alakulása. 4. perc: 3–0. 16. p.: 8–12. 27. p.: 15–17. 37. p.: 20–20. 49. p.: 27–23.

Nem várt könnyű találkozó a Szekszárdra, hiszen két idegenbeli vereség után fogadta a forduló előtt listavezető mohácsiakat. Ennek ellenére a Fekete Gólyák kezdett jobban, a vendégek eladott labdáit kihasználva a negyedik perc elején 3–0-t mutatott az eredményjelző.

Szentes Lili az egész mérkőzés folyamán emberfogással próbálta akadályozni – többnyire sikeresen – az ellenfél legjobbját, a szekszárdi nevelésű Kaló Zsófiát, társainak védekezése ugyanakkor gyenge és határozatlan volt, így negyedóra játék után 12–8-as mohácsi vezetést rögzíthettek. Támadásban a sok jó teljesítmény közül is kiemelkedett Farkas Anita produkciója (többször passzív végén, hármas-négyes sánc fölött lőtt és jutott végül tizenegy gólig), a félidő közepétől pedig Schell Gabriella is egyre többször találkozott a labdával, így a félidő végére egy gólra visszakapaszkodott az FGKC.

A második szakasz elején Szentes egy, Bognár Zsanett két góljával hamar átvette a vezetést a Szekszárd, a feljavuló védekezésnek köszönhetően pedig egyszer ugyan kiegyenlített a listavezető (20–20), de Kapás Tekla góljai után már nem engedték ki a vezetést a szekszárdiak. Pedig a játékrész közepén elérkezett a holtpont, ám a mezőny legjobbjának bizonyuló Schell bravúrok sorozatát mutatta be, míg Szmacska Liliána az utolsó szakaszban a helyzeteit remekül használta ki. A Fekete Gólyák hat vereség és 2018 márciusa után győzte le ismét szomszédvári riválisát.

Bordán Anna: – Támadásban többen jó teljesítményt nyújtottak és pluszokat is tudtak hozzátenni. Farkas Anita átlövései, Bognár Zsanett góljai és gólpasszai önmagukért beszélnek. Szmacska Liliana beállóból remekül értékesítette a helyzeteit, Kapás Tekla és Szentes Lili is eredményesen játszott. Védekezésben voltak hibák, a vendégeket többször nem tudtuk megállítani, de Schell Gabriella a kapuban „lehúzta a rolót”. Gratulálok a lányoknak a győzelemhez, remélem, hogy ez a siker önbizalmat ad nekik a továbbiakhoz.

Vasárnap a Nemzeti Kézilabda Akadémia U21-es csapatához látogat a Fekete Gólyák csapata.

6.Szekszárd8206206–2124
7.DKKA U218206213–2484