Mezeifutás

2023.11.16. 08:21

Válogatott meghívót érhet a szekszárdi futónak a két dobogós helyezés

Mezeifutó-versenyen bizonyíthattak a Szekszárdi Sportközpont atlétái. Gyányi Zsombor két érmet is hazahozott.

Gyányi Zsombor (a kép bal szélén) boldogan mosolyog a két éremmel a nyakában

Fotó: Beküldött kép

Esős-sáros napon, igazi mezeifutó időben rendezték meg az országos liga sorozat második állomásának versenyeit a Veszprém melletti Nemesvámoson. A Szekszárdi Sportközpont atlétika szakosztálya tíz sportolót nevezett, s három dobogós helyezést könyvelhetett el.

A nap legszebb eredményét Gyányi Zsombor érte el, aki két éremmel tért haza. Az U20-as korosztály ugyanis az abszolút felnőtt mezőnnyel együtt rajtolt, Zsombor pedig meglepte a mezőnyt és a harmadik helyen ért célba. Korosztályában második helyen végzett, amivel felkeltette a szövetségi kapitány figyelmét is, aki a mezei futó Európa-bajnokságra keresi csapatát. Végh Zsombor az első fordulóban szerzett U18-as aranyérme után, ezúttal egy nagyszerű második helyen futott be a célba.

A szekszárdi sportolók eredményei
U14 fiú (28 induló): Janács Árpád 7. hel,y Kereki Keve 19. hely
U16 fiú (47 induló): Molnár Gergő 14. hely, Vesztergombi Barna 21. hely, Molnár Dávid 24. hely
U18 leány (11 induló): Mészáros Milla 8. hely
U18 fiú (33 induló): Végh Zsombor 2. hely, Acsádi Bence 16. hely
U20 fiú (16 induló): Gyányi Zsombor 2. hely, Plessz Gábor 11. hely
Felnőtt férfi (32 induló): Gyányi Zsombor 3. hely