2023.12.13. 21:20

A csarnok beázása a KSC Szekszárdot zavarta meg, biztosan nyerte az első meccset a spanyol Girona

A spanyol Spar Girona túl erős volt a Tarr KSC-nek, amely saját közönsége előtt került hátrányba a női Európa-kupa egyenes kieséses szakaszának első meccsén.

Kathryn Westbeld és a szekszárdiak nagyot küzdöttek, de ez a Girona túl jó csapat

Fotó: Denes Martonfai

A városi sportcsarnok beázása miatt másfél órát csúszott a kezdés, a nem várt problémához a Girona alkalmazkodott jobban, a katalán gárda remekül triplázott az első negyedben (11 kísérletből hat volt pontos), köszönhetően a jól működő elzárásainak és annak, hogy a szekszárdiak folyamatosan lemaradtak a dobóról.

Támadásban hazai oldalon az Európa-kupa legígéretesebb fiataljai közé beválasztott Boros Júlia és Alekszandra Sztanacsev kapta el a fonalat már a mérkőzés elején, ketten viszont kevésnek bizonyultak a spanyol bajnokság negyedik helyezettjével szemben (7. perc: 8–20). A sérülésekből felépült Miklós Melinda a szezon során először lépett pályára hazai közönség előtt, s nem állítjuk, hogy miatta, de a játékrész végére megtáltosodott a KSC, egy 9–0-s sorozattal hat pontra olvasztotta hátrányát.

Krnjics Szárá (a labdával) 8 pontot jegyzett. Fotó: Denes Martonfai

A rövid szünet után is lendületben maradtak a szekszárdiak, és amellett, hogy támadásban egyre jobban muzsikáltak, Mányoky Rékával az élen a saját palánkjuk alatt is fontos labdákat és lepattanókat szereztek. A 15. percben először vette át a vezetést a házigazda, de a félidő végére többször csak improvizálás és kimaradt kísérletek jutottak Boroséknak.

A félidei hárompontos különbséget egy 8–0-s sorozattal toldották meg a katalánok a nagyszünet után, amit Djokics Zseljko időkérése és Kathryn Westbeld duplája tört meg (22. p.: 43–54). Nem sokat várt a szekszárdi tréner, pár percen belül másodszor is magához rendelte játékosait akkor, amikor már tizenhat ponttal ment előttük a Girona. Horváth Bernadett triplája úgy kellett a KSC-nek, mint egy falat kenyér éppúgy, mint Jacinta Monroe higgadt középtávolija, az összességében gyenge dobómutatójuk miatt ugyanakkor közelebb nem tudtak jönni spanyol riválisukhoz.

Négy perccel a vége előtt már egy híján húsz volt közte (63–82), amiből a végén faragni tudott a Tarr KSC, így a tizenkét pontos hátrány valamivel jobban néz ki a jövő szerdai, gironai visszavágóra. Ott azonban ennél a teljesítménynél sokkal, de sokkal jobb kell, ha szeretnék megélni a kupatavaszt Theodoreán Alexandráék.

Női Európa-kupa, rájátszás, 1. forduló
Tarr KSC Szekszárd–Spar Girona 77–89 (21–27, 22–19, 13–28, 21–15)
Szekszárd, 800 néző. V: Szmiljanics (szerb), Tomic (horvát), Izak (szlovák)
Szekszárd: Horváth Bernadett 5/3, Holcz, Boros J. 8/6, WESTBELD 16/3, Monroe 12. Csere: Theodoreán, SZTANACSEV 12/3, MÁNYOKY 9/9, Krnjics 8, Miklós M. 7/6. Edző: Djokics Zseljko
Girona: YGUERAVIDE 21/9, Canella 4, Mendy 8/6, BERTSCH 23/6, TOLO 12. Csere: MAGARITY 14, Lopez, Labuckiene 2, Pena 5/3 Edző: Laura Antoja Rovira
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–12. 7. p.: 8–20. 12. p.: 27–27. 15. p.: 32–31. 18. p.: 43–44. 22. p.: 43–54. 27. p.: 51–66. 30. p.: 56–74. 34. p.: 61–75. 36. p.: 63–82.