2024.02.17. 19:51

Nagy leolvadás után fontos rangadót nyert a Tarr KSC Szekszárd a TFSE ellen – képgalériával

Egy félidő után kevesen gondolták volna, a Tarr KSC Szekszárdnak mégis meg kellett szenvednie a TFSE-MTK-val, de végül 86–77-re győzött és megelőzte ellenfelét a tabellán.

Kathryn Westbeld 34 ponttal és 12 lepattanóval zárta a rangadót

Fotó: Kiss Albert

A sikertelenül zárult olimpiai selejtezőtornát követően és több, mint egy hónap után rögtön egy rangadóval tért vissza hazai közönsége elé a Tarr KSC Szekszárd, a remek palánk alatti játéka ellen pedig nem volt orvossága a TFSE-nek. A fővárosiak négy perc ötven másodperc után találtak először gyűrűbe az ex-szekszárdi Szabó Fanni révén, míg hazai oldalon az amerikai Kathryn Westbeld volt tarthatatlan, aki az első negyedet tizenegy ponttal, öt lepattanóval és egy tért ölelő assziszttal zárta.

Nem sok változott a második játékrész első felében, Hegedűs Péter együttese sokszor kísérletig sem jutott el a saját „körtéjében” tekintélyt parancsolóan játszó KSC ellen. Dúl Panka és Sha Carter kosarai között közel hat perc telt el, de aztán – Westbeld pihentetése idejét – még mielőtt a TFSE elkapta volna a fonalat, Boros Júlia kétszer, Szücs Gréta egyszer villant a hárompontos vonal mögül, visszaállítva a közel húsz pontos különbséget (42–23).

Azt a differenciát Alekszandra Sztanacsev triplájával a második félidő elején gyorsan közé rakta a Tarr KSC (47–27), hogy aztán szűk három perc alatt szinte a teljes előnyét leadja. Néhány kétes bírói ítélettel 16–0-s sorozatot futottak a fővárosiak, amit Djokics Zseljko időkérése sem tudott megállítani. Carter triplájával már a vendégek vezettek (50–53), s kezdett kísértetiesen hasonlítani ez a találkozó az egy héttel ez előtti magyar–spanyol olimpiai selejtezős mérkőzésre, amikor Székely Norbert együttese huszonkét pontos előnyből veszített, s maradt le Párizsról.

Bernáth Réka kétpontos hátrányban lépett pályára először tétmérkőzésen KSC-szerelésben, és pontosan ennyit kellett ledolgoznia csapatával az utolsó tíz percben. A záró felvonás annak a Westbeldnek az öt pontjával indult, akinek szinte egyedül kellett helyettesítenie a sérült Jacinta Monroe-t. A hullámvölgyekkel teli mérkőzést stílszerűen az amerikai hárompontosa zárta le, ezzel a Szekszárd visszavágott az októberi vereségért, és ellenfelét megelőzve feljött a tabella harmadik helyére.

Tippmix Női NB I, alapszakasz, 13. forduló
Tarr KSC Szekszárd–TFSE-MTK 86–77 (19–9, 25–18, 15–34, 27–16)
Szekszárd, 800 néző. V: Kapitány, Török D., Györfy
Szekszárd: SZTANACSEV 13/12, BOROS J. 14/9, Miklós M. 6, WESTBELD 34/6, Krnjics 8. Csere: Szücs G. 7/3, Theodoreán 2, Horváth Bernadett 2, Bernáth. Vezetőedző: Djokics Zseljko
TFSE-MTK: Dúl T. 5/3, DÚL P. 12/3, Szabó F. 9, CARTER 19/9, NÉMETH A. 20/6. Csere: Burján L. 8/6, Vladár 4, Király A. Vezetőedző: Hegedűs Péter
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–0. 7. p.: 12–7. 12. p.: 22–9. 15. p.: 29–11. 18. p.: 36–21. 21. p.: 42–23. 24. p.: 47–43. 27. p.: 50–50. 30. p.: 59–61. 34. p.: 67–63. 37. p.: 71–71.