2022.11.27. 07:30

Messi Maradonát, Mbappé és Griezmann Zidane-t érte utol a ranglistán

Címkék#katari vb

Tudta, hogy...?

Antoine Griezmann (jobbra) a gólpasszok tekintetében utolérte a válogatottban Zinedine Zidane-t

Fotó: AFP

Tunézia–Ausztrália 0–1a mérkőzésről bővebben itt olvashat

• Mitchell Duke szerezte a torna 50. gólját, egyben a japán Fagiano Okayama támadója az első a világbajnokságok történetében, aki másodosztályú csapat játékosaként talál be a kapuba.
  • Ausztrália második vb-mérkőzésén óvta meg kapuját a góltól, tizenöt találkozó után ez volt az első az 1974-es Chile elleni 0–0 óta
    Lengyelország–Szaúd-Arábia 2–0a mérkőzésről bővebben itt olvashat
  • tizenötből tizenötödik vb-meccsüket nyerték meg a lengyelek akkor, ha ők szerezték meg a találkozó első gólját
  • Wojciech Szczesny a harmadik kapus ezen a tornán, aki büntetőt hárított, s lehozta kapott gól nélkül a mérkőzést (előtte Courtois és Ochoa volt erre képes), s ez új csúcs
  • ötször villant a sárga lap az első félidőben, amivel beállították a 2010-es Spanyolország–Hollandia döntő rekordját
    Franciaország–Dánia 2–1 a mérkőzésről bővebben itt olvashat
  • a franciák a hivatalos statisztika szerint tizenhárom alkalommal próbálkoztak kapura lövéssel az első félidőben, de egyikből sem lett gól, ami rekord
  • Kylian Mbappé már 31 gólnál jár a válogatottban, ezzel beérte Zinedine Zidane-t, míg Antoine Griezmann az asszisztok számában érte utol a világbajnok középpályást (26)
  • 2006 óta Franciaország az első, amelyik címvédőként ott van a kieséses szakaszban: az olaszok 2010-ben ki sem jutottak, 2014-ben a spanyoloknak, 2018-ban a németeknek a csoportkör jelentette a végállomást
    Argentína–Mexikó 2–0 a mérkőzésről bővebben itt olvashat