2023.03.12. 17:10
A természetvédelem örök őre
Bár hét éve nyugdíjas, mostanság is évente közel száz napot tölt terepen, azaz erdőn-mezőn. Tóth István Zsolt nyugalmazott természetvédelmi őrnek ez az élete.
Pályafutását a Gemenci Állami Erdő- és Vadgazdaságnál kezdte, legtöbbet természetvédelmi őrként dolgozott a Dél-dunántúli Természetvédelmi Igazgatóság (később Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság) alkalmazottjaként.

Miszla határában megtalálta a gyapjas gyűszűvirág nagy kiterjedésű, több mint háromezer tőből álló állományát. Ennek a növénynek az eszmei értéke tövenként százezer forint. A piacenzai nőszőfű magyarországi jelenlétét elsőként fedezte fel 1997-ben. Később fellelte Váralja határában a sápadt kosbort, ami az addigi ismeretek szerint Tolna vármegyében nem volt jelen. Külföldi expedícióin, Törökországban, Szíriában és Mongóliában botanikai és ornitológiai adatgyűjtést, madárgyűrűzést, fénycsapdás lepkegyűjtést végzett.
A Teol.hu podcast csatornájának újabb vendége nemcsak élményeiről beszél, hanem ember és természet viszonyáról is. Valamint válaszol arra a kérdésre is, hogy tévedt-e el valahol, valamelyik rengetegben, s ha igen, miként találta meg a kivezető utat?
Teol.hu podcast
- Podcast: Egy örömteli karrier margójára
- Sárközi Lakodalom – jön a térség legnagyobb kulturális eseménye!
- Egyre kevesebbet iszunk, pedig egyre jobbak a borok
- A lehetséges új kórházról és a rendelőintézet felújításáról is beszél a főigazgató
- Se peronoszpóra, se lisztharmat, jó hír a szőlőről