Balázs László

Kosárlabda Férfi NB II, Nyugat, 15. forduló

Dombóvári KSE–MOGAAC DSE 108–44 (32–19, 25–14, 26–6, 25–5).

Dombóvár: TÓTH K. 14/6, TÓTH M. 19/9, KUN 19/12, BANAI 8/6, Pölöske. Cs.: SZILÁGYI 17/6, CSAPÓ T. 10, Szabotin 2, Heisz 2, CSÁKI 8/6, MOLNÁR 9.

Az első percekben ismerkedett egymással a két csapat (11–8), majd egy nagyszerű, 11–0-s futással ellépett a vendéglátó. Ezt követően elég volt egy kihagyás, visszakapaszkodtak a látogatók (9. p.: 24–19). Időkérés után négy egymást követő támadást is pontokkal fejeztek be Banaiék, a védekezésük is tökéletes volt. A második etapban is szép akciókat vezetve okosan kosárlabdázott a DKS, és folyamatosan növelték előnyüket. Nagyon hatékonyan céloztak távolról, 9 triplát süllyesztettek el az első félidőben.

A fordulás után egy 22–0-s futással eldöntötte a találkozót a Dombóvár. Nagyon jól szálltak be a kispadról a fiatal játékosok, közülük is a 17 éves Molnár Martin, aki ponterős játékával hívta fel magára a figyelmet.

Atomerőmű SE II.–Ricsilla Sport 75–79 (26–13, 15–22, 18–20, 16–24).

ASE: Kalmár 13/3, Pavlík 13/9, Plézer 19/9, Pupp 8, Nwaneri 4. Csere: Szalai 6, Pajor 6/6, Krasznai 6, Bérces, Renkecz.

A vendégek mindössze hat játékossal érkeztek a meccsre, így a fiatal paksi csapat előtt felcsillant a lehetőség, hogy elkapja a bajnoki címvédőt. Jó védekezésből szerzett labdákkal többször leindította a kicsit álmosan kezdő zalai csapatot, és felállt védelem ellen is meggyőzően támadtak. A második szakaszban a vendégek jól lassították a játékot, így nem tudta leszakítani ellenfelét a piros-kék gárda. Sőt, a félidőre egy 11–0-s rohammal hat pontra felzárkózott a zalaegerszegi együttes.

A harmadik negyedben ismét a jobbik arcát mutatta az Atom, sikerült 15 ponttal meglépni, de a vendégek megint vissza tudtak kapaszkodni. Előnyét egészen a 36. percig őrizte a paksi csapat: ahogy nőtt a nyomás a hazai játékosokon, úgy jött ki a rutin a vendégeknél. Kritikus helyzetekben maradtak ki üres dobások, a hibákat pedig büntette az ellenfél. A vereség azért fájó, mert az ellenfél 79 pontjából hárman dobtak 70-et.

A 16. fordulóból előrehozott mérkőzés

Kozármisleny–ASE II. 79–66 (19-19, 15-23, 18-15, 27-9).

ASE: Kalmár 22/6, Pupp 20, Pajor 10/6, Nwaneri 10, Krasznai 4. Csere: Mukli.

Szűk kerettel lépett pályára a paksi csapat, ennek ellenére nagyon harciasan és összeszedetten kezdtek. Pupp Bence jól mozgatta a csapatot, a pontszerzésben is jeleskedett, Kalmárral hátukon vitték a csapatot. Mellettük Nwaneri és Krasznai is hasznosan játszott, Pajor pedig kintről célzott pontosan. Egész meccsen nagyot melóztak a paksiak, azonban a végén kijött a fáradtság és a rutintalanság, de kiadtak magukból mindent, akik állva haltak meg.