Megyei I. osztály

2018.03.25. 21:56

Győztek a dobogósok, élesedik a versenyfutás

A Dombóvár, a Tolna és a Bonyhád is hozta a kötelezőt a megyei I. osztályú focibajnokság hétvégi fordulójában, így továbbra is izgalmas versenyfutás zajlik a bajnoki elsőségért.

Dombóvár FC–Kakasd SE 6–1 (4–1), Dombóvár, V: Pekoli D. (Verbászi P., Domokos L.).

Dombóvár: Sztropkó – Pál D. (Takács Z., 69.), Kovács R., Kardos E. (Baksa Zs., 74.), Kázmér – Kovács A., Bán (Varga B., 58.), Keczeli, Jenei B. – Mészáros T. (Kierdorf, 76.), Horváth Á. Játékos-edző: Kardos Ernő.

Kakasd: Kocsmár I. – Palkó A. (Eisensehr M., a szünetben), Fazekas Á. (Sebestyén M., a szünetben), Márk A., Kvanduk E. – Farkas B., Farkas D. (Fábián Á., 56.), Vörös A., Berta –Márk K. (Fazekas T., 29.), Petrevics. Mb. edző: Sebestyén András.

Gól: Horváth Á. (12., 23.), Keczeli (70., 76.), Mészáros T. (8.), Jenei B. (28.), illetve Petrevics (6.).

Kiállítva: Márk A. (45.).

Jók: a dombóvári csapatból Mészáros T., Keczeli, Jenei B. és Horváth Á. dicsérhető.

A végig jó ritmusban futballozó dombóváriak hat góljuk mellett legalább ugyanennyi nagy helyzetet elpuskáztak.

Tolna VFC–Tevel Medosz SE 1–0 (0–0), Szekszárd, műfű, V: Éreth A. (Sipos L., Petrovics I.).

Tolna: Cseri – Királyházi, Pap Milán, Horváth M. – Blatt, Frankovszky (Felföldi I.) – Ranga, ifj. Buzás A., Sümegi (Mátyás T.) – Szabolcska. Edző: Buzás Attila.

Tevel: Máté R. – Nagy G. (Bajusz K.), Simon J., Nagy P., Sirok – Ahmed (Kerekes N.), Weidinger, Elbegdorzs, Tóth R. (Kerekes R.) – Simon T. (Buzás A.), Baranyai D. Játékos-edző: Máté Roland.

Gól: Nagy Zs.

Jók: Nagy Zs., Cseri, illetve Elbegdorzs, Simon J., Tóth R., Máté R.

A tolnaiak végig irányították a meccset, de ezúttal hiányoztak azok a megoldások, amelyek őket jellemzik, s amelyekkel simábban legyőzhették volna az összeszedetten futballozó Tevelt.

Mesterlövészek

Megyei I. osztály, a góllövőlista élmezőnye. 21 gólos: Pap Roland (Bonyhád VLC), 19 gólos: Jammeh Haruna (Tamási 2009 FC), Keczeli Krisztián (Dombóvár FC), 15 gólos: Farsang Patrik (Dunaföldvár FC), 10 gólos: Ranga Máté (Tolna VFC), Szili István (Tolna VFC), 9 gólos: Kiss Patrik (Dunaföldvár FC), Szabolcska Tamás (Tolna VFC). Öt játékos szerzett nyolc gólt, három futballista pedig hét találatot.

Kölesdi SE–Bonyhád VLC 2–5 (0–3), Szekszárd, műfű. V.: Mihálovics.

Kölesd: Sánta – Baksai (Weisz T., a szünetben), Dobra, Calka S., Pesti M. (Deli J., 81.) – Kovács R. (Farkas P., 62.), Kapinya, Vajda, Tímár K. (Kovács G., 87.) – Varga Z. (Váli, 76.), Péger. Edző: Sánta István.

Bonyhád: Schleinig – Völgyi (Szentes M., 74.), Szlama, Máté R., Laki – Köllő (Forrai, 62.), Tolnai Sz. (Takács N., 72.) – Genczler (Kertész D., 62.), Sásdi (Varga Á., 55.), Pfaff – Pap R. Játékos-edző: Köllő Roland.

Gól: Farkas P. (69.), Tímár K. (78.), illetve Tolnai Sz. (6.), Völgyi P. (33.), Genczler (35.), Köllő (52.), Pap R. (93.).

Majosi SE–Bátaszék SE 3–0 (1–0). Bonyhád-Majos. V: Szappanyos.

Majos: Steinbach G. – Nagy A., Szőts A., Hegedűs P., Bodó – Gere, Nagy N. – Hock, Lizák, Bognár Zs. (Szaksz, 80.) – Gyánó (Máté B., a szünetben). Edző: Tihanyvári László.

Bátaszék: Klézl – Horváth Á. (Mészáros E., 81.), Calka N., Kiss P., Samu (Lieszkovszky, 71.) – Lerch M., Rátkai, Gábor G. (Régi, 66.), Fábián Cs. – Faller, Földvári. Edző: Kiss János.

Gól: Szőts A. (41.), Hock (73.), Lizák (85.).

Jók: Szőts A., Nagy N., Lizák, Hock, illetve Horváth Á., Calka N.

A jól játszó és helyzeteiket jobban kihasználó majosiak megérdemelt győzelmet arattak.

Őcsény SK–Nagymányoki SE 1–5 (1–3). Őcsény. V: Knap Z. (Kovalcsik Z., Pesti D.).

Őcsény: Vecsei – Csizolszki, Bercsényi (Zsinkó, a szünetben), Vecsei (Gyarmati Cs., 19.), Győrfi – Weisz P. – Preimeyer, Batizi-Pócsi, Kalmár F. (Hamar B., 85.), Babanics Gy. – Batánovics (Széperdei, 14.). Edző: Kalmár Ferenc.

Nagymányok: Schanzenbacher – Wolf Sz., Feik (Kovács K., 82.), Köő, Schmidt N. – Pál I., Horváth B. (Hesz, a szünetben), Miklós T., Lajos D. – Sztrahia (Kovács L., 62.), Barabás Á. Edző: Incze Zoltán.

Gól: Babanics Gy. (8.), illetve Lajos D. (18., 56.), Feik (16.), Barabás Á. (33.), Hesz (83.).

Kiállítva: Batizi-Pócsi (19.), Wolf Sz. (23.).

Jók: Hamar B., illetve Pál I., Barabás Á., Sztrahia.

Edzés nélkül nehéz nyerni, még egy ilyen alsóházi rangadón is.

Dunaföldvári FC–Szedresi SE 4–1 (1–1), Dunaújváros, műfű. V: Kovács T.

Dunaföldvár: Tóth D. (Hruby, 90.) – Rácz Zs. (Horváth A., 90.), Hajdók, Fehér M., Tóth Dániel – Dienes G. – Varga G., Benke, Fröhlich B. (Széles, 67.) – Farsang P. (Markovics, 90.), Tóth Á. (Kiss P., 56.). Edző: Barics Péter.

Szedres: Farkas M. – Benizs B. (Borza, 60.), Kovács E., Tolnai R., Kuti, Bíró A., Wascher (Szabó Sz., 78.), Erdélyi P., Erdélyi Zs., Fritz Á., Vámosi. Edző: Lacza József.

Gól: Farsang P. (41., 88.), Varga G. (50.), Fehér M. (85.), illetve Fritz Á. (22.).

Jók: a földvári csapat valamennyi játékosa dicséretet érdemel, illetve Kovács E.

Az első félidőben bármi megtörténhetett volna, de a szünet után az történt a pályán, amit a földváriak elterveztek.

A Tamási 2009 FC együttese szabadnapos volt.