2018.05.15. 19:11

Magabiztos győzelmet ért a dombóvári triplaeső

Simán győzött a Dombóvár, az ASE második számú csapata nagy előnyről szenvedett fájó vereséget az NB II-es férfi bajnokságban.

Balázs László, fotó: Molnár Gyula

Nyugati csoport 26. forduló

Siófoki Kosársuli–Dombóvári Kosársuli KE 73–93 (10–21, 23–28, 16–32, 24–12). V.: Kaposi, Magyari. Dombóvár: TAMÁS 20/18, TÓTH M. 24/18, SZILÁGYI 15/3, Banai 6/3, Pölöske 6. Csere: KUN 17/9, Tóth K. 4, Szabotin, Heisz 1, Takács. Edző: Szőke Balázs.

Precíz és pontos támadásokat vezetve jól kezdett a látogató. A hazai csapat az első hat percben csupán egyetlen kosarat szerzett, a vendégek védekezése is dicsérhető volt. A második negyed elején két gyors triplát követően négy pontra felzárkóztak a vendéglátók. Erre rögtön válaszolt a Dombóvár, öt hárompontost süllyesztett el a siófoki gyűrűben, így a negyed közepére megnyugtató lett az előnye.

A fordulást követően újra egy remek periódust produkáltak a Szőke-tanítványok. Jól járatták a labdát, az első negyedhez hasonlóan kiválóan védekeztek, s csak egyetlen találatot engedélyeztek az etap 5. percéig. A záró tíz percben rengeteg labdát elszórtak a kék-fehérek, a hazaiak egy 16–0-s futással szépítettek (65–81). Ezt követően hét pontot szerezve meghiúsította a siófokiak további felzárkózási kísérleteit a DKS. Az idény utolsó mérkőzését a bajnokság első helyén álló SZOESE csapata ellen játssza a Dombóvár hazai pályán május 19-én, szombaton 18 órától. A találkozón búcsúzik a dombóvári meztől Szilágyi Tamás, Tamás Péter és Banai Attila.

PTE-PEAC–Atomerőmű SE II. 87–77 (15–23, 19–21, 21–19, 32–14). V.: Koncsek, Fleischmann. ASE: Pavlík 21/6, Pupp 14/3, Kalmár 13, Dorogi 12, Plézer 10/6. Csere: Nwaneri 5, Pajor 2, Krasznai, Bérces, Mukli. Edző: Rutkai Péter.

Lendületes játékkal, a hazaiakat meglepve 23–15-re nyerte az első 10 percet a Paks. A második negyed már kiegyenlítettebb küzdelmet hozott nagyon fizikális játékkal, de a fiatal paksi csapat állta a sarat, és a félidőre 10 pontos előnnyel mehetett (34–44). A harmadik szakaszt még jobban megnyomták Pavlíkék, a 25. percre majdnem 20 ponttal vezettek (40–59). Jól játszott az ASE, mindig volt valaki, aki betalált. Ekkor következett egy közjáték, ami teljesen kizökkentette a piros-kékeket.

A hazai edző – játék közben – besétált a pályára, és „leordította” a játékvezetőket, akik nem is figyelmeztették. Innentől megváltozott a találkozó képe, egyre nehezebben bírták cérnával a paksi játékosok. Annyira kicsúszott a meccs a játékvezetők kezéből, hogy majdnem verekedés tört ki a pályán. A hazaiak a 37. percre ledolgozták hátrányukat, és élve a lélektani előnnyel, megnyerték az összecsapást. Csak az utolsó negyedben 14:0 (!) volt a büntetők aránya a hazaiak javára, az egész meccset tekintve pedig 32:12. Nem érdemelt vereséget Rutkai Péter együttese.

24. forduló

Atomerőmű SE II.–MOGAAC 113–72 (31–17, 28–19, 34–16, 20–18). V.: Bálind, Péter. ASE: Plézer 24/3, Pupp 19, Pavlík 17/9, Kalmár 12, Nwaneri 12. Csere: Krasznai 10, Mukli 7/3, Bérces 6, Pajor 4, Jakab 2. Edző: Rutkai Péter.