íjászat

2018.05.07. 12:53

Remekül céloztak az Alisca Nyilai ÍE sportolói az év eddigi versenyein

Nem unatkoztak a szekszárdi Alisca Nyilai ÍE egyesület sportolói az elmúlt időszakban. Hat versenyen álltak rajthoz és számos dobogós hellyel gazdagították a klub éremkollekcióját.

Balázs László

A Paksi Celőke Íjász Sportegyesület által rendezett 3D-s versenyen öt aliscás versenyzett. Stantic Tamás PB-HB felnőtt kategóriában, valamint Barta Nikolett, PB-HB kadett kategóriában állhatott a dobogó csúcsára. Barta Viktória PB-HB kadett kategóriában második, Almási József PB-HB szenior kategóriában pedig harmadik helyezést ért el. Balogh József szintén PB-HB szenior kategóriában indult, ő a negyedik helyen végzett. Barta Viktória 2017-ben mutatott teljesített eredményeivel kiérdemelte a dél-dunántúli régió Év íjásza címet.

A szekszárdiak erdőkerülő 3D-s versenyén összesen 181 íjász mérhette össze ügyességét, huszonkét egyesület sportolói álltak oda a lővonalra.

Eredményeik, I. helyezett: Dudás József, Bencze Gábor, Szedmák Fanni, Barta Nikolett, Szeitl Milán, Németh Réka Anna, Török István Szilárd. II. helyezett: Vékony Balázs, Török Hanna Vanda. III. helyezett: Keszler István, Müller György, Wehovszky Kíra Tícia. További helyezést elért sportolók: Varga György, Oravecz Róbert, Boros Zoltán, Ambrus Károly, Stantic Tamás, Németh Norbert, Marjai Pál, Harka Kristóf, Berlinger Sándor, Almási József, Balogh József, Major Antal, Harka Zoltán, Hajdu Vilmos.

A sárvári saslövő 7x7-es bajnokságon Dózsa Alexandra második helyen végzett longbow típusú íjával, neve az örökranglista piros szintjén található.

A Mohácsi Torna Egylet tavaszi viadalán Marjai Pál a hatodik helyen zárt.

A Boronkai Hagyományőrző és Íjász Egyesület Marcaliban lebonyolított viadalán – amely a régió pályaíjász bajnokságának első fordulója is volt egyben – Bencze Gábor 657 körrel, eddigi legjobb 50 méteres szabadtéri eredményével első helyen végzett.

A Felsőegerszegen szervezett örömíjász versenyen – a házigazda a Nyílzápor Hagyományőrző Íjász Egyesület volt – Varga György barebow íjával első helyen végzett – összegezte az egyesület az év eddigi történéseit.