Megyei II. osztály

2018.10.29. 17:51

Egy kis botlás is elég volt, hogy lecsússzon az élről a Madocsa

Az Aparhant személyében új éllovasa van a megyei II. osztálynak. A korábbi listavezető Madocsa az Őcsény elleni döntetlennel a dobogóról is lecsúszott. A Gerjen első győzelmének örülhetett.

Dunakömlődi SE – Aparhanti SE 2–4 (1–1)

Dunakömlőd, 100 néző. V.: Pekoli (Horváth J., Kapéter).

Dunakömlőd: Bildhéber G. – Berek, Adorján T., Sára Cs., Szabó T. – Kapás, Meszlényi, Jóni A., Solt S. (Horváth J., 72.) – Szlucska, Prooszkai J. Edző: Szabó István.

Aparhant: Götcz – Hegyi, Müller M., Beszterczán – Kajtár – Gyalog, Heidecker, Buzás T. (Miklós L., 63.), Molnár D. (Móricz I., 55.) – Szász Á., Móricz G. Edző: Minker Endre.

Katasztrofális játékvezetés mellett a végig tíz emberrel játszó hazaiak jó játékkal és küzdéssel legalább az egyik pontot megérdemelték volna a jó erőkből álló vendégcsapat ellen. Gól: Szlucska (14., 57., az első 11-esből), illetve Móricz G. (26., 59., 84.), Miklós L. (81., 11-esből). Kiállítva: Sára Cs. (27.). Jók: Bildhéber G., Szlucska, Jóni A., Adorján T., illetve Móricz Gergő vezérletével az egész vendégcsapat. Ifi: 8–3.

Kisdorogi FC – Mórágyi SE 1–4 (1–0)

Kisdorog, 160 néző. V.: Éreth (Horváth T., Kovalcsik).

Kisdorog: Kiss A. – Palkó Á. (Miklós K., 65.), Horváth P., Palkó Máté, Nagy K. (Miszler, 70.) – Palkó Márk, Páli – Kadosa, Bordi, Schiller A. – Horváth G. Szakmai igazgató: Bőhm János.

Mórágy: Vecsei R. – Grassy, Simon J., Lestár, Tóth B. – Decsák (Hujbert D., 77.), Berényi Sz., Sztojka Cs., Mezei A. (Horváth Cs., a szünetben) – Tóth T., Palkó J. (Benkő, 87.). Edző: Illés Béla.

A meccsek óta gyengélkedő kisdorogiak ellen megérdemelten nyert a vendégcsapat. Gól: Horváth G. (6.), illetve Tóth T. (53., 59., 88.), Horváth Cs. (61.). Jók: Kiss A., illetve Tóth T., Decsák, Lestár, Simon J., Tóth B. Ifi: sérülésekből fakadóan létszámhiány miatt, 7–0-s hazai vezetésnél félbeszakadt.

Bonyhád-Börzsöny SE – Tolna VFC II-Bogyiszló 4–1 (3–0)

Bonyhád-Börzsöny, 50 néző. V.: Fogarasi (Horváth T.).

Bonyhád-Börzsöny: Schleinig – Mathész, Loósz, László L. (Eckert, 77.), Zsók – Pongrácz (Selyem, 67.), Máté N., Hosnyánszki Zs. (Wolf Sz., 86.), Csobot P. – Hosnyánszki T., Pechár (Rafai, 73.). Játékos-edző: Hosnyánszki Zsolt.

Tolna II-Bogyiszló: Bali – Klem (Fögler, 70.), Orbán M., Szántó (Kneller, 32.), Erdei I. – Merkl M., Frankovszky, Vadas (Oláh Sz., 86.), Felföldi (Schütz, 65.) – Sós, Csontos. Edző: Szőcs Richárd.

Sportszerű mérkőzésen az első félidőben a hazaiak mezőnyfölénye gólokká érett, ez döntőnek bizonyult a végén ziccert és tizenegyest hibázó lelkes vendégek ellen. Gól: Csobot P. (18.), Máté N. (43.), László L. (45.), Hosnyánszki T. (68.), illetve Merkl M. (55.). Jók: Schleinig, László L., Zsók Gy., Csobot P., illetve Merkl M., Sós.

Madocsa SE – Őcsény SK 1–1 (1–0)

Madocsa, 100 néző. V.: Farkas R. (Antal I.).

Madocsa: Szintai B. – Karszt A. (Éger, 56.), Kern T., Hahn, Magyar I. – Rein, Vörös G. (Baka, 56.), Varga L. (Gábor M., 67.) – Zengrűber (Böde I., 56.), Süvöltős J. (Madár, 56.), Piszár. Edző: Böde Dániel.

Őcsény: Lizák Zs. – Révész, Babanics F., Vecsei V., Szücs M. – Kovács J., Batánovics, Horváth F. – Horváth G. (Szabó A., 73.), Sereg R., Preimeyer. Edző: Weisz Péter.

Háromfrontos csata közül az öregfiúk és az ifisták mérkőzésén hazai gólzápor született, de a legfontosabb mérkőzésen a jól játszó vendégek megérdemelten raboltak pontot. Gól: Hahn (12.), illetve Batánovics (76., 11-esből). Jók: Kern T., Hahn, illetve Lizák Zsolt vezérletével az egész vendégcsapat. Ifi: 14–1.

Szekszárdi UFC II – Nagymányoki SE 4–4 (1–0)

Szekszárd, v.: Fülöp A. (Varga G., Haraszin).

Szekszárdi II: Kocsmár – Nagy Zs., Tóth P. (Bognár Zs., a szünetben), Torma, Kárpáti (Pesti Z., a szünetben) – Pulcz, Tolnai L. (Csiki, 30.) – Csende I., Csizmadia F., Hencz – Vizdár Zs. (Kovács G., 58.). Játékos-edző: Vizdár Zsolt.

Nagymányok: Schanczenbacher Z. – Kovács K. (Vajda T., 34.), Németh K. (Borbély Cs., 77.), Köő R., Kálozdi – Horváth B., Krähling, ifj. Borbély Cs., Pál István – Pál Imre, Barabás Á. (Kosztancsek, 85.). Edző: Köő László.

Változó iramú mérkőzésen osztoztak meg a pontokon a felek. Gól: Csende I. (19., 70.), Hencz (57.), Pulcz (92.), illetve Pál Imre (56.), Pál István (58.), Horváth B. (60., 11-esből), Barabás Á. (73.). Jók: Pulcz, Csende I., Hencz, illetve Pál István, Horváth B., Barabás Á.

Faddi SE – Bölcskei SE 4–1 (1–1)

Fadd, 250 néző. V.: Illés T. (Sipos L., Simon B.).

Fadd: Szabó D. – Gerendai G., Asztalos (Mausz, 61.), Fazekas R. (Kovács G., 83.), Gász – Csibi (Papp J., 80.), Fehér K., Baros (Antus, 84.), Csányi O. – Horváth M., Gáncs (Vida T., 66.). Játékos-edző: Vida Tamás.

Bölcske: Nagy G. – Farnek, Princz G., Szauer, Bereczki – Balogh K., Höss, Ferencz Z., Keresztes D., Debreceni – Szabó R. Edző: Besenczi Zoltán.

Egyenlő erők küzdelméből a második félidőre feljavuló és szép gólokat szerző hazaiak kerültek ki győztesen. Gól: Horváth M. (2.), Asztalos (52.), Fazekas R. (60.), Fehér K. (77.), illetve Szabó R. (32.). Kiállítva: Balogh K. (56.). Jók: Szabó D., Gerendai G., Fehér K, Asztalos A., illetve Szabó R., Princz G., Farnek A. Ifi: 5–0.

Gerjeni SK – Simontornya TC 6–4 (2–3)

Gerjen, 100 néző. Vezette: Kiss Z.

Gerjen: Kákonyi – Bán Z., Kertész, Romhányi T. – Balogh T., Domsa (Bán T., 70.), Gerendai Z. (Szili Á., a szünetben), Bráz (Szegfű, 83.), Holweiger R. (Kozák, 20.) – Lacza Zs., Kapitány. Edző: Hajpál Zsolt.

Simontornya: Plézer (Vadász Zs., a szünetben) – Kapinya, Kiss Gy., Papp T., Koncz – Gergő J., Szloboda, Marekkel, Szalai B. – Szálka, Ambrus L. Játékos-edző: Ambrus László.

Fordulatos mérkőzésen a második félidőben a helyzetei töredékét kihasználó hazai csapat megszerezte első győzelmét. Gól: Kapitány (39., 77.), Domsa (44., 11-esből), Szili Á. (48.), Kozák (72.), Lacza Zs. (81., 11-esből), illetve Koncz (27., 11-esből), Papp T. (39.), Kapinya (41.), Szálka (52.). Jók: Kapitány, Rományi T., Kertész, Bráz, illetve Kapinya, Szálka. Ifi: 4-2.

Kaposszekcső-Csikóstőttősi KSE – Pincehelyi ATE 2–1 (0–1)

Csikóstőttős, 100 néző. V.: Farkas R. (Szigeti).

Kaposszekcső-Csikóstőttős: Tilinger – Cser, Ács L., Németh Z. (Laczkó, 66.), Gulyás A. – Fehér A., Porció (Böjtös, 60.), Horváth R. (Buchert, 60.), Matúz (Őri, 60.) – Máté J. (Valkó, 66.), Végh P. Edző: Iván József.

Pincehely: Zajtai – Kintli, Gereny, Juhász V. – Fekete L. – Dobrovics, Vitányi, Csomor, Pruck, Császár T. – Sandó. Játékos-edző: Fekete László.

Alacsony színvonalú mérkőzésen sikerült begyűjteni a három pontot a hazai csapatnak. Gól: Végh P. (78., 81.), illetve Sandó (41.). Jók: Végh P., Gulyás A., Ács L., illetve Pruck, Sandó, Zajtai. Ifi: 3–2.

A góllövőlistán

Felnőttek. 27 gólos: Tóth Tamás (Mórágyi SE), 18 gólos: Móricz Gergő (Aparhanti SE), 16 gólos: Böde István (Madocsa SE), 14 gólos: Szlucska Zsolt (Dunakömlődi SE). Ifik. 38 gólos: Csonka János (Dunakömlődi SE), 22 gólos: Bece Tibor (Bonyhád-Börzsöny SE), 20 gólos: Dóczi Ákos (Kisdorogi FC).