2018.11.27. 18:20

Pontzuhatag a nyeretlen Marcali otthonában

Balázs László

Férfi NB II Nyugati-csoport, 7. forduló. Marcali VSZSE–Dombóvári KSE 87–117 (21–27, 26–33, 20–30, 20–27). V: Benedek, Lovas P. Dombóvár: Tóth K. 7, KOLLÁR 13, Kőnig 3, PÖLÖSKE 18, Fazekas 11. Csere: FETZER 36/6, Hadnagy 8, Csapó T. 6, NÉMETH 11/6, Szabotin 2, Takács 2. Edző: Szőke Balázs.

A találkozó esélyese a tolnai csapat volt, ennek ellenére a hazai együttes vett villámrajtot: 7–0-s vezetésük jelezte, hogy a látogató nem veheti félvállról a meccset. Az előző fordulókban mutatott remek védekezését ezúttal nem tudta hozni a DKS, amely sok könnyű kosarat kapott. A negyed végére változott a játék képe, szerzett labdáiknak köszönhetően könnyű kosarakat dobtak a vendégek, és hatpontos előnyt szereztek.

A folytatásban sem tudott elszakadni ellenfelétől a kék-fehér együttes, a Marcali játékosai hatalmas lelkesedéssel tartották magukat meccsben. A második felvonás kilencedik percéig fej fej mellett halad a két csapat, ekkor egy 11–0-s futással 13 pontos előnyt szerzett a Dombóvár, amely így nyugodtabban vonulhatott pihenőre.

A fordulás után a védekezésén – amely nem működött az első húsz percben – szeretett volna javítani a Szőke-csapat. Fetzer Maximilián nagy kedvvel játszott, ponterős játékának köszönhetően kezdett nyílni az olló a két alakulat között. Az utolsó negyedre a lényegi dolgok eldőltek, minden dombóvári játékos pályára lépett.

A vége ugyan könnyed DKS-győzelem lett, de nem lehetnek elégedettek a vendégek, mert ezen a meccsen nem a védekezés dominált.