sportlövészet

2018.11.26. 20:35

Remek magyar teljesítmények a szekszárdi Hungarian Openen

Jól szerepeltek a magyar versenyzők a Szekszárdon megrendezett háromnapos Hungarian Openen.

A magyar válogatott legjobbjai közül Sidi Péter (puska) és Péni István (puska), valamint Csonka Zsófia (pisztoly) sem indult a Szekszárdon megrendezett nemzetközi Hungarian Openen. Sike Renáta (pisztoly) pedig bár lőállásba állt, de a szombati ezüstérmét követően vasárnapra belázasodott, így vissza kellett lépnie a viadaltól. Sokáig úgy volt, hogy Péni itt lesz a megyeszékhelyen, de csütörtökön kihúzták a bölcsességfogát, és még nincs olyan állapotban, hogy lőni tudjon.

A háromnapos megméretés első napján, pénteken pisztolyban Major Veronika és Tátrai Miklós, puskában Nagy Sándor és Miskolczi Julianna győzött. Az alapversenyben, amelyben a párosok tagjai 40-40 lövést adnak le, Major 386, Tátrai pedig 378 kört ért el (764 kör), majd a fináléban 479,9 körrel győztek. Érdekesség, hogy ugyanez a duó a szeptemberi világbajnokságon mindössze 757 körrel 32. lett. Puskában a komáromi Nagy, Miskolczi páros két japán és egy finn duó mögött negyedik helyen jutott döntőbe, amelyben viszont 497 körös eredménnyel az élen zárt.

Szombaton a legjobb teljesítményt a magyarok közül Tátrai Miklós nyújtotta, aki a férfi pisztolyosok között az alapversenyben kiemelkedő eredménnyel lett első, majd a fináléban a harmadik helyet szerezte meg. Tátrai a 60 lövéses alapversenyben egészen nagyszerűen szerepelt, 585 körös eredményével bármelyik világversenyen fináléba lehetne jutni, ezúttal pedig messze kiemelkedett vele a mezőnyből. A második Nagy Lászlónál kilenc, a harmadik szlovák Pavol Koppnál pedig 12 körrel volt jobb. A fináléban aztán 20 sorozatig szintén jól lőtt, vezetett, a 21. és 22. lövése viszont rosszul sikerült, így végül meg kellett elégednie a bronzéremmel.

Vasárnap férfi pisztolyban Nagy László, női puskában pedig Zwickl-Veres Kata nyert. Nagy az alapversenyben a legjobb magyarként második lett 575 körrel, a fináléban pedig 238,7 körrel győzött. Női puskában Zwickl-Veres az alapversenyben negyedik lett 624,1 körrel. Az alapban a dél-koreai Kvon Eun Dzsi remekelt, 630,2 körös teljesítménye kiemelkedett a mezőnyből, a fináléban azonban Zwickl-Veres volt a legjobb 249,4 körrel. Ebben a számban a mindössze 17 éves Horváth Lea bronzérmet nyert.

Eredmények

Férfi légpuska: 1. Aleksi Leppä (finn) 250,0 kör (alapversenyben: 627,3 kör), 2. Macumoto Takajuki (japán) 248,7 (627,7), 3. Okada Naoja (japán) 225,7 (626,6).

Férfi légpisztoly: 1. Pavol Kopp (szlovák) 238,8 kör (alapversenyben: 573 kör), 2. Andrei Alferin (moldovai) 237,1 (564), 3. Tátrai Miklós 217,9 (585).

Férfi puska: 1. Macumoto Takajuki (japán) 249,9 kör, 2. Hammerl Soma 248,1, 3. Nagy Sándor 227,6.

Férfi pisztoly: 1. Nagy László 238,7 kör, 2. Uros Kacavenda (horvát) 238,1, 3. Antal Balázs 217,7.

Női légpuska: 1. Icsinovatari Szakura (japán) 250,5 kör (alapversenyben: 621,1 kör), 2. Zwickl-Veres Kata 248,5 (622,1), 3. Sanja Vukasinovic (szerb) 227,1 (625,6).

Női légpisztoly: 1. Zorana Arunovic (szerb) 240,6 kör (alapversenyben: 587 kör), 2. Sike Renáta 237,2 (561), 3. Kirsti Kaaro (finn) 215,5 (554).

Női puska: 1. Zwickl-Veres Kata 249,4 kör, 2. Sanja Vukasinovic (szerb) 248,6, 3. Horváth Lea 227,9.

Női pisztoly: 1. Zorana Arunovic (szerb) 240,4 kör, 2. Dávid Krisztina 239,5, 3. Egri Viktória 218,6.