Hibátlan maradt otthon a DKSE

Balázs László

Forrás: Shutterstock

Férfi NB II, Nyugat, 8. forduló.

Dombóvári KSE–Kosárlabda Nemzeti Akadémia Pécs 71–48 (21–8, 14–13, 21–16, 15–11).

Dombóvár, 250 néző. V: Koncsek, Fleischmann.

Dombóvár: Tóth K. 15/3, KOLLÁR 12/3, FETZER 15/9, PÖLÖSKE 10, Dávid 4. Csere: HADNAGY 14/6, Németh, Kőnig, Takács, Szabotin 1. Edző: Szőke Balázs. A Pécs legjobb dobói: Gogua 22/6, Bálint 6, Balaskó 5, Horváth 4, Kelechi 4.

A vendéglátó tartalékosan lépett pályára, ennek ellenére szerette volna megőrizni hibátlan hazai mérlegét. Nagyon agilisen kezdte a mérkőzést a Szőke-csapat, elsődlegesen a védekezésre fókuszálva, amely nagyszerűen működött az első negyedben.

Fetzer pontos távoli dobásaival a 13. percben már csaknem húsz pontra nőtt a különbség a két együttes között, de a grúz Gogua tripláival közelebb zárkóztak a vendégek.

Fordulás után is tartotta agresszív védekezését a kék-fehér alakulat, amely – kisebb hullámvölgyektől eltekintve – kontroll alatt tartotta a meccset a szívósan küzdő akadémisták ellen. A záró felvonás első perceiben „bedeszkázták” a vendég gyűrűt, csak a negyedik percben dobott először pontot a DKSE, amely ezt követően egy 15–2-es futással növelte előnyét, s a végére sima, megérdemelt győzelmet aratott. Ki kell emelni a hazaiak védőmunkáját, amely az utóbbi mérkőzéseken sokat fejlődött.

A december 16-ra kiírt Dombóvár–PTE-PEAC bajnoki mérkőzés elmarad, nagy valószínűséggel januárban pótolják majd a felek.