2019.01.29. 18:07

Egerszegi győzelmével versenyben maradt a Dombóvár

Balázs László

Férfi NB II Nyugati-csoport, 13. forduló

Zalaegerszegi KK–Dombóvári KSE 67–81 (16–17, 18–22, 17–17, 16–25). Zalaegerszeg, Ostoros Károly Sportcsarnok. V: Tóth, Esztergályos.

Dombóvár: TÓTH K. 20/6, Kollár 8/3, Fetzer 17, Pölöske 2, Fazekas 10. Csere.: FARKAS 15, Takács, Dávid 7, Németh 2, Csapó T. Edző: Szőke Balázs.

A vendégek szerették volna nyújtani hétmeccses győzelmi szériájukat, ennek köszönhetően stabilizálni bajnoki helyezésüket. Az első negyedben fej fej mellett haladt a két csapat. Rengeteg hiba jellemezte a DKSE játékát, több labdát feleslegesen elszórtak (7. perc: 10–6). A jókor jött időkérés felrázta Tóthékat, és néhány szép megmozdulást követően a negyed végére átvették a vezetést. A folytatásban is inkább a küzdelem, nem a szép játék dominált. A több perces dombóvári kosárcsend után a 16. perctől – 28-24-es hazai előnynél – 13-0-s futást produkált a Szőke-csapat. A megszerzett 9 pontos előny azonban egy perc alatt – figyelmetlenségek miatt – 3 pontra olvadt.

A fordulás után ismét beragadt a Dombóvár, öt perc alatt mindössze négy pontot szereztek, a szívósan küzdő ZKK újfent átvette a vezetést (25. perc: 44–43). A vendégek nem találták a ritmust, a játékosok a külső körülményekkel foglalkoztak. A záró etapot végre jól kezdték Farkasék, jól védekeztek, jobban működtek a támadásaik is, amit egy 9-0-s futás jelzett. A 34. percre 65-55-re ellépett a DKS, ami döntőnek bizonyult. A vendéglátóknak volt még felzárkózási kísérletük, de Tóth két triplájával bebiztosította győzelmét a kék-fehér gárda.