2019.03.27. 16:55

Elkezdődött az országúti szezon

Balázs László

Fotó: Shutterstock

Szokás szerint a tihanyi Félsziget Kupával kezdődött el itthon országútis szezon, ahol vasárnap szinte nyári napsütésben és a tengerkék színű Balaton látványa mellett tekerhetett a mintegy négyszáz résztvevő. Az elit és U19-es kategória számára a táv kilenc és fél kör, azaz 110 km volt, ez számított a nap „királyfutamának”, ahol az elsősorban a mountain bike sportból ismert versenyző, Blazsó Márton (EDO Bike Team SE) szerezte meg az abszolút győzelmet az U17-es korú szekszárdi Mészáros Bence – klubja a holland Willebrord Wil Vooruit –, és a tavalyi győztes, Sasvári Dániel (Narke Cycling) előtt. A győztes 2:40:04 óra alatt teljesítette a távot, a februártól Hollandia legjobb utánpótlásnevelő klubjában készülő Tolna megyei fiú egy spanyolországi melegégövi edzőtáborból érkezve szintén nagyot ment. A női elit kategóriában is egy montis aratott, Buzsáki Virág nyerte a szerpentin tetején a mezőnyhajrát.