2019.10.12. 20:42

Legyőzte a jászberényieket az ASE

Az Atomerőmű SE a harmadik negyedben mutatott jó játékának köszönhetően legyőzte a Jászberényt a férfi kosárlabda NB I 3. fordulójában.

Atomerőmű SE–Jászberényi KSE 77-62 (18-17, 19-14, 24-13, 16-18)

Paks, 800 néző. Vezette: Kapitány G., Csabai-Kaskötő B. Ádám J.

ASE: EVANS 14/6, Harris 6/6, FAUST 10/6, Coleman 13/6, LÓRÁNT 13. Csere: Valerio-Bodon 3/3, Szalai M. 2, JACKSON 9/3, Kis R. Edző: Dzunics Braniszlav

JKSE: STATEN 18/3, Mészáros M. 2, MILLER 8/6, Alekszandrov 10/3, Pantelics 6. Csere: Brbaklics 2, Peringer 4, Marinkovics 2, Ruják B. Edző: Nikola Lazics

Az eredmény alakulása: 3. p.: 4-2. 7. p.: 7-11. 9. p.: 18-14. 12. p.: 20-25. 17. p.: 29-28. 22. p.: 40-31. 24. p.: 48-31. 28. p.: 56-39. 35. p.: 70-48. 37. p.: 74-54.

Mestermérleg

Dzunics Braniszlav: – Jobban védekeztünk, mint az előző meccseken, de a támadójátékunkkal voltak gondok, a játékosok nem érzik, mikor kell passzolni. Annak örülök, hogy a fiataljaink megállták a helyüket.

Nikola Lazics: – Az első félidőben jól játszottunk, akkor partiban voltunk a paksiakkal. A szünet után az ASE egy tizenegy nullás rohammal kezdett, ez döntő volt a végeredmény szempontjából.