2019.10.13. 20:35

Nem túl szép mérkőzésen kapott ki a DVTK-tól a KSC

Hullámzó mérkőzésen szenvedte el idénybeli első vereségét az Atomerőmű KSC Szekszárd, amely az előző idény ezüstérmese, a DVTK otthonában kapott ki a női NB I mai meccsén.

KSC Szekszárd-PEAC-Pécs NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, Tolnai Népújság, Makovics Kornél

Mindkét csapatnak volt egy nagy hiányzója a rangadón: a hazaiak a friss WNBA-bajnok Shatori Walker Kimbrough-t voltak kénytelenek nélkülözni (a hátvéd a héten érkezik Miskolcra), míg a KSC a hüvelykujját eltörő Tyaunna Marshall nélkül vágott neki a borsodi csatának.

A szekszárdiak számára veretlenségük megőrzése volt a tét, míg a Diósgyőr a győri veresége után akart javítani. A tét rányomta a bélyegét az első félidőre, hiába alakított ki mindkét fél több tiszta dobóhelyzetet, az első húsz perc a kihagyott ziccerekről marad emlékezetes (a DVTK 29 mezőnykísérletéből 13-szor talált be, a KSC 31 próbálkozásból 11-szer volt eredményes).

Djokics Zseljko annak örülhetett, hogy a miskolciak két magasembere, Goree Cyesha és Ziomara Morrison pont nélkül maradt. A lepattanókat viszont szorgosan szedték, ketten együtt 13-at tettek fel a táblára.

A fordulás után éppen a magyar-amerikai kettős állampolgárságú Goree vezérletével lépett el a DVTK, amely többször is vezetett tíz ponttal, de nem tudták megtörni a KSC-t, amely a 35. percre Erica McCall duplájával 61–59-re felzárkózott.

Többre azonban ezen az estén nem futotta, a végjátékban a DVTK maradt higgadtabb, s fantasztikus hangulatban behúzta a rangadót.

Goree 16 pontja mellé 14 lepattanót szedett le, ezzel dupla duplát ért el (ráadásul két blokkot is kiosztott), a KSC-ben pedig Ivana Dojkic 19 pontjával, 5 szerzett labdájával és 8 kiharcolt faultjával bizonyult a legjobbnak.

A KSC elszenvedte szezonbeli első vereségét, de csüggedésre nincs ok, Diósgyőrben ki lehet kapni (főleg így, egy kulcsjátékos nélkül), meg amúgy is hosszú a szezon, s az érmeket majd a rájátszásban fogják kiosztani.

Szerdán jön az újabb erőpróba: az Európa-kupában a belga Basket Hema érkezik.

Aluinvent DVTK–Atomerőmű KSC Szekszárd 69–63 (12-14, 22-17, 28-18, 12-14)

Miskolc, Generali Aréna. Vezette: Papp P., Tóth C., Györfy R.

DVTK: Medgyessy 6, Pusztai P. 2, SKORICS 12, GOREE 16/3, MORISSON 4. Csere: Kiss A. 7, Kányási, Szűcs R. 16/9, Zele 6. Edző: Cziczás László

KSC: Studer Á. 7, DOJKIC 19/3, Vincze N., Kiss V., Ruzicková 10. Csere: McCALL 10, Miklós M., Theodoreán 6/6, Bálint R. 11/9, Daniel. Edző: Djokics Zseljko

Az eredmény alakulása: 4. perc: 6-2. 8. p.: 8-9. 12. p.: 19-14. 16. p.: 30-20. 20. p.: 34-31. 24. p.: 40-38. 28. p.: 55-42. 33. p.: 59-52. 38. p.: 64-59.

„Jár a gratuláció a hazaiaknak, akik egy nem túl szép meccsen legyőztek minket. Főleg mert nem zártunk ki jól, így sok lepattanót szedtek. Többektől jobb teljesítményt vártunk, rangadót csak úgy lehetne nyerni. Szücs Réka extrán játszott, nagy pluszt és lendületet adott a DVTK-nak” – mondta Djokics Zseljko.