2019.11.07. 22:29

Pontszegény mérkőzésen oda a KSC Szekszárd veretlensége

Idénybeli első vereségét szenvedte el a nemzetközi kupában az Atomerőmű KSC Szekszárd, miután csütörtök este 67–48-ra alulmaradt a belga Basket Hema SKW otthonában.

Miután a csoport másik mérkőzésén, szerdán a német házi rangadón a Rutronik Stars Keltern 72–54-re nyert a Herner TC otthonában, azzal a tudattal várhatta a Szekszárd saját mérkőzését, hogy ha nyer, biztosan első helyen jut tovább csoportjából.

Várható volt, hogy nem lesz könnyű dolga Djokics Zseljko együttesének, amelyet három hete hazai pályán komoly feladat elé állította a fiatalokból álló belga csapat (59–55). Arra azonban nem számított senki, hogy a záró negyedig mindössze harminc (!) pontra telik a szekszárdiaktól. Habár a lepattanócsatát, melyet a mérkőzés előtt a siker kulcsának gondolhattunk, megnyerte a KSC (43, illetve 24), a harmincegy százalékos mezőnymutató (18/58) kevés volt a győzelemhez.

A hazaiaknál Eline Maesschalck Cornand 19 pontig és 7 lepattanóig jutott, a szekszárdiaknál Erica McCall 15 ponttal és 16 lepattanóval ismét dupla-duplát ért el.

„Komolyan, és nagyon jól dolgoznak ennél a klubnál a fiatalokkal, akik ma nagyszerűen játszottak. Nekünk semmi nem ment ezen a mérkőzésen. Harcoltunk ugyan, megpróbáltunk megtenni mindent, de ez nem a mi napunk volt” – nyilatkozta a mérkőzést követően Djokics Zseljko, a szekszárdiak vezetőedzője.

Európa-kupa, I-csoport, 4. forduló

Basket Hema SKW (belga)–Atomerőmű KSC Szekszárd 67–48

(18–14, 13–4, 18–12, 18–18)

Sint Katelijne Waver, v.: Vecerskis (litván), Kom Njilo (kameruni), Tetik (török)

Hema: Ramette 7/3, DE MEYER 17, MAEESSCHALCK 19/12, BE. MASSEY 15/3, Bi. Massey 4/3. Csere: Ouahabi 5/3, Vervaet, de Vooght, Vielfort. Vezetőedző: Arvid Diels

Szekszárd: Studer Á. 9/9, Dojkic 9, Theodoreán, McCALL 15, Ruzicková 7. Csere: Kiss V. 2, Daniel, Bálint R. 6/6. Vezetőedző: Djokics Zseljko

Az eredmény alakulása: 3. perc: 5–2. 6. p.: 12–8. 9. p.: 16–14. 14. p.: 23–16. 18. p.: 27–18. 23. p.: 40–21. 27. p.: 44–27. 30. p.: 49–30. 34. p.: 54–37. 38. p.: 65–45.

Kipontozódott: Bi. Massey (33. perc)

A magyar bajnokságban és a nemzetközi kupában is szünet következik a 2021-es Európa-bajnoki selejtezők miatt (Bálint Réka, Kiss Virág és Studer Ágnes a magyar, Ivana Dojkic a horvát válogatottba kapott meghívást). A KSC Szekszárd legközelebb november 23-án, az ELTE-BEAC Újbuda otthonában lép pályára.