2020.02.20. 17:57

Elkapta a listavezetőt a remekül játszó BKSE

Nagy skalpot szerzett a Bonyhádi KSE azzal, hogy hazai pályán 87–81-re legyőzte a listavezető ceglédieket.

Fotó: Máté Réka

A völgységiek az első perctől kezdte koncentráltan játszottak, Tömösváry Máté triplájával a második negyed elején már hat ponttal is elléptek (12. perc: 26-20), a kiváló védekezésüknek és az ezúttal jól működő támadójátékuknak köszönhetően egy pillanatra sem szakadtak le az éllovastól. A záró felvonásban egyszer még átvették a vezetést a ceglédiek (62-64), de egy 12-0-s sorozattal állva hagyta a BKSE a vendégeket, nagyon fontos győzelmet aratva.

Tömösváry csapatkapitányhoz méltó teljesítményt nyújtva erős dupla-duplát ért el (15 pont, 16 lepattanó), míg Pupp Bence pontjai mellett gólpasszokkal vetette észre magát (17 pont, 8 assziszt).

„A közösség erejét mutatja, hogy két pocsék mérkőzés után sikerült felállnunk. Ez csapatmunka volt, azt gondolom, hogy sokkal jobban járt a labda, mint az elmúlt két-három fordulóban. Ez volt a támadást illetően a kulcs, de ahogy mindig beszélünk róla, a mérkőzésnek a valódi kulcsa a védekezés, ami ezen a napon sokkal agresszívebb volt – fogalmazott Morgen Frigyes a találkozót követően. – Tudunk így játszani, sajnos az elmúlt fordulókban elfelejtettük, hogy az NB I/B-ben ezen a szinten kell dolgozni a védekezés kapcsán. Csak gratulálni tudok a játékosaimnak és bízom benne, hogy ez a siker még nagyobb löketet ad.”