2020.02.10. 18:42

Megint megvan a BKSE-dupla

November után nyert sorozatban két bajnoki mérkőzést a Knipl Kft. Bonyhádi KSE, miután a sereghajtó Eger otthonában elért 90–65-ös siker után vasárnap a Tiszaújváros vendégeként húzta be a fontos strigulát a győzelmek száma mellé.

A tizenharmadik percig végig a hazaiak vezetettek (26–25), attól kezdve viszont a horvát Maskaljevic Patrik vezette bonyhádiak fokozatosan növelték előnyüket. Két perccel a félidő előtt az addigi legnagyobb előnyt harcolták ki (41–34), a nagyszünetre viszont csak egy pontot tudtak megtartani.

Az öltözőből a tiszaújvárosiak jöttek ki lendületesebben, de csak egy pillanatra tudták visszavenni az előnyt (47–45), a fiatal Maskaljevic negyedik triplájával már tizenhat ponttal lépett el a Bonyhád (67–51), s bár a „benyúlás” a vendéglátónak sikerült jobban, a völgységiek szezonbeli hetedik sikere ekkor már nem forgott veszélyben.

„Rendkívül pocsékul játszottunk az egész mérkőzés során, de szerencsére a Tiszaújváros az első félidőben igen gyatrán dobott kintről. A célunkat elértük, hiszen azért jöttünk, hogy győzzünk. Gratulálok a fiúknak, és dolgozunk tovább, hogy még előrébb tudjunk kerülni a tabellán” – mondta Morgen Frigyes.

NB I/B, Zöld csoport, 22. forduló. Tiszaújvárosi Phoenix KK–Knipl Kft. Bonyhádi KSE 73–86 (21–16, 19–25, 9–17, 24–28). Tiszaújváros, dr. Oláh M., Bagi B., Varga-Záray K.

Bonyhád: Pupp 4, Gébert 4, PAJOR 19/9, BAKI S. 11/3, Somogyfoki Sz. 7. Csere: MASKALJEVIC 20/12, Dorogi G. 7, TÖMÖSVÁRY 6, Jakab M. 5/3, Csobán 3/3, Rutkai.

A 12. helyen álló bonyhádiak legutóbbi hat bajnokijából ez volt az ötödik idegenbeli (két győzelem, három döntetlen a mérleg), pénteken pedig újfent messzire kell utazniuk: 19 órától a nyolcadik Széchenyi Egyetem Győri KC otthonában lépnek pályára.