kosárlabda

2020.03.07. 21:04

Simán verte az ASE a Kaposvárt

Érvényesítette a papírformát a harmadik helyen álló Atomerőmű SE a többet hibázó vendég kaposváriakkal szemben az NB I/A csoportos férfi kosárlabda-bajnokság huszadik fordulójában.

Rónai Gábor

Fotó: Molnár Gyula

Nem adott esélyt a Kaposvári KK együttesének az Atomerőmű SE a férfi bajnokság szombati meccsén. Dzunics Braniszlav gárdája az első perctől kezdve meggyőzően játszott, remekül működött a védekezése, s a kaposváriak hibáit kihasználva sok könnyű kosarat szerzett.

Láthatóan jót tett a paksiaknak az egy hónapos szünet, felépültek a sérültek, sikerült tovább finomítani a csapatjátékot, s az új fiúnak, az Orlando Coleman helyére igazolt Omar Calhounnak is megtalálta a helyét a szakmai stáb. Egyáltalán nem látszott az amerikain, hogy ez az első tétmeccse a négyszeres bajnok paksiak színeiben, látszik, hogy hasznos tagja lesz a piros-kék egyletnek. A 15 pontja mellett leszedett 6 lepattanót, és volt egy gólpassza is.

Az ASE legjobbja a sérüléséből felépült Shannon Evans volt, aki ismét élvezte a játékot, 6 kiharcolt faultot és 4 asszisztot írtak még a neve mellé a statisztikai lapra.

„Nagy energiával játszottunk, sok labdát szereztünk és gyors indítások után sok könnyű kosarat dobtunk. A lehetőségeink zömét pontra váltottuk. A védekezésünk is jobb volt, de sok munka vár még ránk. Örülök neki, hogy három vereség után sikerült újra győznünk” – fogalmazott Dzunics Braniszlav.

„Huszonöt percig tartottuk magunkat, de aztán nem volt mit tenni, jobb volt az ASE. Próbáltunk újítani, cserélni, de rövid a kispadunk. Gratulálok a paksiaknak a győzelemhez, megmutatták, hogy miért az egyik legjobb magyar csapat az övék” – mondta Sztojan Ivkovics, a kaposváriak szakmai igazgatója.

„Egész héten a védekezésen dolgoztunk, edzőnk sokszor említette, hogy jobban kell kommunikálni, ezt sikerült megvalósítanunk ma, ezért tudtunk ilyen simán nyerni” – mondta Justin Jackson.

Az ASE szerdán 18 órától az újonc OSE Lions vendégeként lép pályára.

Atomerőmű SE–Kaposvári KK 91–65 (18–21, 25–11, 24–19, 24–14)

Paks, Atomerőmű Sportcsarnok, 800 néző. V.: Földházi T., Mészáros B., Boros T.

Atomerőmű SE: EVANS 19/12, Faust 6, CALHOUN 15/6, LÓRÁNT 14, PUTNEY 11/3. Csere: Jackson 4, KOVÁCS Á. 15/9, Valerio-Bodon, Kis R. 4, Velkey 3/3, Szalai. Vezetőedző: Dzunics Braniszlav.

Kaposvári KK: Davis 8/6, Norfleet 13/6, Csakarevics 5, HENDLEIN 7, Dramicsanyin 11/3. Csere: Lalic 9, Krnjajski 8/6, Baki 2, Bogdán 2. Szakmai igazgató: Ivkovics Sztojan.

Kipontozódott: Jackson (a 39. percben), Kis R. (a 40. percben).

Az eredmény alakulása: 3. perc: 6–5, 7. perc: 15–13, 12. perc: 25–24, 17. perc: 32–27, 22. perc: 43–38, 28. perc: 60–49, 32. perc: 70–53, 37. perc: 83–60.