2020.07.05. 20:32
Huszonhat egyesület közel százötven versenyzője állt rajthoz
A koronavírus okozta kényszerleállás után az első olyan versenyt rendezte meg a Szekszárdi Sportközpont atlétika szakosztálya a Dél-Dunántúl régióban, amely a versenyszámok szinte teljes palettáját felvonultatja az újonctól a felnőtt kategóriáig.
Fotó: Makovics Kornél
Hosszú kihagyás után pár hete kezdhették el a sportolók az újbóli csoportos edzéseket, s bizony ki voltak már éhezve a versenyzésre is. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint, hogy pénteken benépesült a szekszárdi atlétikapálya, a tizenhét versenyszám és a hat korosztály nemcsak a régió szakosztályait vonzotta a megyeszékhelyre, hanem sokan neveztek az ország más részeiből is, Veszprémtől Szegedig és Pécstől Budapestig érkeztek versenyre éhes sportolók. Összesen huszonhat egyesület közel százötven versenyzője állt rajthoz.
Sokak számára ez volt az idei év első megmérettetése, éppen ezért nem lehetett elvárni senkitől, hogy élete formájában legyen, ráadásul a tűző nap sem kedvezett a sportolóknak. Kiváló eredményekből így sem voltunk híján, a házigazdák egyik legnagyobb üdvössége, Szemerei Levente például egyéni legjobbját futotta 2000 méter akadályon (5:56.71 perc), amivel a Szőke Gergő-tanítvány meg is nyerte a számot.
A dobószámokra „specializálódott” Tamási Tam-Bau AC szintén kitett magáért: Sólyom László a felnőttek súlylökés mezőnyében (15,38 méter) és diszkoszvetésben (50,71 méter) is aranyérmet szerzett, utóbbi számban egyéni csúcsot ért el Lacza András tanítványa. Az ifjúságiaknál Illés Dorián diszkoszvetésben (41,79), az újoncoknál Beke Zétény súlylökésben (11,77) és diszkoszvetésben (38,70) nem talált legyőzőre.
Atlétikai megmérettetést tartottak Szekszárdon
Nehézatlétikánál maradva a Bonyhád AC reménysége, Kling Réka is kitett magáért. Az ifjúsági Európa-bajnokságon való induláshoz szükséges szintet már februárban megdobó lánynak – akkor súlylökésben 15,21 métert ért el – ezúttal 12,77 is elég volt az aranyhoz (a serdülő-ifjúságiaknál 14,43-mal lett első), míg diszkoszvetésben 37,98-cal állhatott a dobogó legfelső fokára. Schneidler Géza fiatalja, Wurst Bálint révén gerelyhajításban felnőtt (43,91) és ifjúsági (47,43) korcsoportban is aranyérmet szerzett, Csábrák János edzette Kocsis Kata egyéni csúccsal (7:22,72 perc) nyerte a kétezer méter akadályt. A junioroknál Balogh Péter 14,52 másodperccel lett első 110 méter gáton.
A DOVASE versenyzői ezúttal középtávfutásban értek fel a csúcsa: Fazekas Gáspár fiataljai közül Zemán Zóra 800 méteren egyéni legjobbjával, 2:20,39 perces idővel nyerte a számot, míg a szintén dombóvári Strijk Barnabás László 2000 méter akadályban 6:36,30 percével nem talált legyőzőre.
A négy megyei klub összesen ötvenegy medált szerzett: mind darabra, mint aranyérmek számában az AC Bonyhád volt a legeredményesebb, a völgységiek nyolc arany-, két ezüst- és hat bronzérmet gyűjtött. A szekszárdiak tizennégy (3, 6, 5), a tamásiak tizenhárom (5, 3, 5), a dombóváriak nyolc (8, 2, 6) dobogós helyezéssel fejezték be a hosszú kényszerszünet utáni első versenyt.
Tolna megyei eredmények
AC Bonyhád
Aranyérem
Városi Roland (magasugrás, ifjúsági) – 180 centiméter
Szabó Máté (távolugrás, junior) – 6,81 méter
Wurst Bálint (gerelyhajítás, ifjúsági) – 43,91 méter
Kocsis Kata (2000 méter akadály, utánpótlás) – 7:22,72 perc
Demkó Petra (hármasugrás, junior) 10,21 méter
Kling Réka (súlylökés, ifjúsági) – 12,77 méter
Kling Réka (diszkoszvetés) – 37,98 méter
Kling Réka (súlylökés, 3 kg) – 14,43 méter
Balogh Péter (110 gát, junior) – 14,52 másodperc
Wurst Bálint (gerelyhajítás, 700 gramm, ifjúsági) – 47,43 méter
Ezüstérem
Böndör Márton (100 méter, junior) – 11,13 másodperc
Balogh Péter (200 méter, junior) – 23,14 másodperc
Matos Dániel (magasugrás, utánpótlás) 190 centiméter
Márton Ferenc (magasugrás, junior) – 185 centiméter
Braun Martin (magasugrás, ifjúsági) – 180 centiméter
Őri Viktória (200 méter, ifjúsági) – 26,73 másodperc
Dancsó Dorottya (magasugrás, ifjúsági) – 145 centiméter
Domokos Lóránt (diszkoszvetés, 1,5 kg, ifjúsági) – 32,99 méter
Bronzérem
Varga Sarolta (távolugrás, ifjúsági) -5,10 méter
Benedek Boldizsár (súlylökés, 6 kg, junior) – 12,48 méter
Benedek Boldizsár (súlylökés, 1,75 kg) – 38,34 méter
Domokos Lóránt (súlylökés, 5 kg) – 11,23 méter
Baranyi Boglárka Lilián (távolugrás, serdülő) – 5,19 méter
Szekszárdi Sportközpont
Aranyérem
Angyal Balázs (100 méter, utánpótlás) – 11,37 másodperc
Máté Zsombor (400 méter, serdülő) – 1:08,00 perc
Szemerei Levente (2000 méter akadály, utánpótlás) – 5:56,71 perc
Erdélyi Zoltán (magasugrás, felnőtt) – 200 centiméter
Zsiga Levente (magasugrás, serdülő) – 160 centiméter
Gréczy Balázs (magasugrás, újonc) – 140 centiméter
Zsiga Levente (távolugrás, serdülő) – 5,73 méter
Horváth Máté Kálmán (távolugrás, újonc) – 3,89 méter
Töttős Eszter (100 méter, újonc) – 13,51 másodperc
Dancsó Gréta (magasugrás, újonc) – 130 centiméter
Holacsek Vanda (súlylökés, junior) – 9,95 méter
Holacsek Vanda (diszkoszvetés) – 29,91 méter
Csontos Zsófia (súlylökés, 3 kg, serdülő) – 7,33 méter
Kurcz Kata (gerelyhajítás, 500 g, újonc) – 21,68 méter
Gyányi Zsombor Buda (1500 akadály, serdülő) – 4:57,40 perc
Ezüstérem
Szilágyi Péter (100 méter, ifjúsági) – 11,43 másodperc
Angyal Balázs (magasugrás) – 195 centiméter
Merk Bálint (magasugrás, serdülő) – 155 centiméter
Horváth Máté Kálmán (magasugrás) – 125 centiméter
Szilágyi Tamás (távolugrás, serdülő) – 5,73 méter
Braun Luca (magasugrás, serdülő) – 145 centiméter
Posta Flóra (gerelyhajítás, 500 gramm, ifjúsági) – 30,60 méter
Töttős Eszter (távolugrás, újonc) – 4,54 méter
Kurcz Kata (súlylökés, 2 kg) – 10,93 méter
Bronzérem
Erdélyi Zoltán (100 méter, felnőtt) – 11,23 másodperc
Szilágyi Péter (200 méter) – 23,53 másodperc
Hamar János (magasugrás, ifjúsági) – 160 centiméter
Horváth Máté (magasugrás, serdülő) – 140 centiméter
Merk Bálint (távolugrás) – 5,04 méter
Kelemen Laura (magasugrás, ifjúsági) – 135 centiméter
Istlstekker Balázs (2000 méter akadály, ifjúsági) – 6:50,78 perc
Csontos Zsófia (gerelyhajítás, 500 g, serdülő) – 15,64 méter
Kovalik Máté (súlylökés, 3 kg, újonc) – 11,20 méter
Gréczy Balázs (gerelyhajítás, 500 g, újonc) – 24,52 méter
DOVASE
Aranyérem
Iberhardt Bence (100 méter, ifjúsági) – 11,36 másodperc
Bíró Dávid (200 méter, junior) – 22,80 másodperc
Bárány Kristóf (800 méter, ifjúsági) – 2:12,14 perc
Éva Viktória (100 méter, serdülő) – 12,86 másodperc
Zemán Zóra (800 méter, serdülő) – 2:20,39 perc
Szőke Hédi (távolugrás, újonc) – 4,92 méter
Ezüstérem
Liktor Szabolcs Attila (100 méter, utánpótlás) – 11,92 másodperc
Havanecz Zsolt (400 méter, junior) – 56,58 másodperc
Miklós Benedek (800 méter, ifjúsági) – 2:16,27 perc
Szőke Hédi (100 méter, újonc) – 13,64 másodperc
Stieb Kornélia (800 méter, serdülő) – 2:31,79 perc
Horváth Alíz (800 méter, ifjúsági) – 2:42,17 perc
Horváth Hanna (gerelyhajítás, serdülő) – 26,47 méter
Szalay Máté (1500 akadály, serdülő) – 5:18,97 perc
Bronzérem
Bíró Dávid (100 méter) – 11,24 másodperc
Nyisztor Luca Lia (800 méter, serdülő) – 2:40,60 perc
Tamási TAM-BAU AC
Aranyérem
Sólyom László (súlylökés, felnőtt) – 15,38 méter
Sólyom László (diszkoszvetés) – 50,71 méter
Illés Dorián (diszkoszvetés, 1,5 kg, ifjúsági) – 41,79 méter
Beke Zétény (súlylökés, 3 kg, újonc) – 11,77 méter
Beke Zétény (diszkoszvetés, 0,75 kg) – 38,70 méter
Ezüstérem
Horváth Hajnal Cinka (magasugrás, újonc) – 120 centiméter
Illés Dorián (súlylökés, 5 kg) – 12,78 méter
Szili Dóra (diszkoszvetés, 0,75 kg, újonc) – 14,36 méter
Bronzérem
Jankó Szabolcs (diszkoszvetés, 5 kg) – 32,64 méter
Horváth Gábor (súlylökés, 4 kg, serdülő) – 10,63 méter
Kótai János (diszkoszvetés, 0,75 kg, újonc) – 29,13 méter
Szili Dóra (súlylökés, 2 kg) – 7,07 méter
Szalai Gréta (diszkoszvetés, 0,75 kg, újonc) – 13,83 méter
A teljes eredménylistákat ITT találja.