Ultrafutás

2020.08.22. 11:01

Csécsei Zoltán űridővel nyerte az idei Korinthoszt

Csécsei Zoltán győzelmével ért véget a VII. Korinthosz ultrafutóverseny, a tárnoki ultramaratonista negyven perccel (!) javította meg az olasz Enrico Maggiola tavalyi rekordját a 160 kilométeres távon.

Ezúttal nem volt túl változatos a repertoár, már ami az időjárást illeti. Egy évvel korábban hol a szakadó esővel, hol a vele járó fülledt idővel, hol pedig a tikkasztó meleggel kellett megküzdenie azoknak, akik bevállalták a Korinthosz ultrafutóverseny leghosszabb, százhatvan kilométeres távját, amely egyben kvalifikáció is a szeptember 25-i Spartathlonra.

Idén a vetélytársak mellett „csak” a meleggel kellett felvenniük a versenyt az indulóknak, s bár nyolcvanegyen vágtak neki a Szekszárd-Baja-Szekszárd aszfalton, töltésen át vezető útvonalnak, végül ötvenen haladtak át a Garay téri célvonalon.

A tavalyi autóbalesetéből gyógyuló Enrico Maggiola nem volt jelen az idei versenyen, a jelenlévők tapssal kívántak neki mielőbbi felépülést a rajt előtt. Ott volt viszont a mezőnyben Csécsei Zoltán, aki kiváló évet tudhatott már ezt megelőzően is magának. A tárnoki ultrafutó év elején megjavította a 12 és 24 órás futópados világcsúcsot, júliusban pedig sorozatban harmadszor, saját pályacsúcsát megdöntve nyerte meg az Ultra Tisza-tó versenyét.

A Korinthoszon sem bízott semmit a véletlenre, már a rajt előtt az élre állt, s a második, sióagárdi frissítőpontnál tetemes előnyre tett szert, amit nem is adott le a célig. A 13:43:45 órás eredményével negyven perccel javította meg Maggiola tavalyi rekordját (14:23:49 óra), két és fél órát verve a második helyen beérkező Lukács Sándorra, s hármat a harmadik Bódi Istvánra. Bár az eredményeket böngészve feltűnhet, hogy az első helyezett óráját egy ellenőrzőpontnál nem csipogtatták le, ami elvileg szabályellenes, de még elsőnek jelzik. (Közben Márkus István főszervező lapunknak megerősítette, hogy ez nem jár kizárással, mert GPS alapon működött a nyomon követés – a szerk.)

A tavalyi ezüstérmes Szkridon Gellért a táv felénél a második helyen, de tisztes távolságból követte Csécseit, de 89,5 kilométernél fel kellett adnia a versenyt.

Célba ért viszont a a legendás francia futó, Gilles Pallaruelo, Blaskó Mihály, aki a Spartathlont első magyarként tette meg oda-vissza (ez 490 kilométert jelent), illetve jó barátja, a korábbi válogatott labdarúgó Ferenczi István is.

Tolna megyét a paksi Prantner Gábor és a szekszárdi Taksonyi Szilárd képviselte, előbbi hatvan kilométernél kénytelen volt feladni a versenyt, míg utóbbi tizenegyedikként (18:39:54 óra) ért célba.

A hölgyeket tizenkét futó képviselte, köztük Tóth Éva 17:44:06 órás idejével a legjobb női versenyző lett, összesítésben a hatodik helyen zárt.

A nyolcvan kilométeres távon (Baja-Szekszárd) százhetvennégyen indultak el, s százhatvanhárman célba is értek. A leggyorsabb Bódis Tamás, a Spartathlon tavalyi győztese volt, a hölgyeknél Cseke Lilla győzött, megelőzve a kétszeres Spartathlon-győztes Maráz Zsuzsannát.

A Keselyűsből induló negyven kilométeres távnak huszonkilencen vágtak neki, s csak ketten adták fel. A leggyorsabb Nagy Péter volt, a nőknél Benkő Gabriella ért be elsőként.

Eredmények

Korinthosz 160, abszolút: 1. Csécsei Zoltán 13:43:45, 2. Lukács Sándor 16:12:37, 3. Bódi István 16:42:22.

Nők (zárójelben az abszolút helyezés): 1. (6.) Tóth Éva 17:44:06, 2. (13.) Huzsvay Edit 19:09:54, 3. (23.) Boros Linda 20:35:03.

Korcsoportonként, 23-34 évesek (abszolút): 1. (16.): Strifler Attila 19:59:33, 2. (50.) Kelemen Anett 23:39:35 óra.

35-39 évesek: 1. (1.) Csécsei Zoltán 13:43:45, 2. (3.) Bódi István 16:42:22, 3. (5.) Simon György 17:09:07.

40-44 évesek: 1. (2.) Lukács Sándor 16:12:37, 2. (6.) Tóth Éva 17:44:06, 3. (7.) Keresztes Csaba 17:45:49.

45-49 évesek: 1. (10.) Sárosi Gyula 18:12:18, 2. (11.) Taksonyi Szilárd 18:39:54, 3. (18.) dr. Kormos Attila 20:21:42.

50-54 évesek: 1. (4.) dr. Juhász Mihály 16:57:39, 2. (9.) Nagy Miklós 18:09:35, 3. (15.) Nemes László 19:58:25.

55-59 évesek: 1. (48.) Gilles Pallaruelo (francia) 23:37:13.

Korinthosz 80, egyéni, abszolút: 1. Bódis Tamás 5:42:23, 2. Drexler Gábor 6:21:49, 3. Cseke Lilla 6:31:40. Nők (zárójelben az abszolút helyezés): 1. (3.) Cseke Lilla 6:31:40, 2. (6.) Maráz Zsuzsanna 6:49:07, 3. (10.) Stefanovits Anna 7:12:23.

Csapat: 1. ZoZo Team (2 fő) 6:38:02, 2. FUTON (2 fő) 6:39:05, 3. FeriBogiÁgi (3 fő) 7:39:23.

Korinthosz 40, abszolút: 1. Nagy Péter 2:59:57, 2. Kozma Roland 3:32:38, 3. Igrényi Tamás 3:36:47. Nők (zárójelben az abszolút helyezés): 1. (5.) Benkő Gabriella 3:39:33, 2. (6.) Székely Réka 3:51:37, 3. Papp Zsófia 4:21:44 óra.