atlétika

2020.09.24. 16:50

Egyéni csúcsok és tíz megyei érem az országos bajnokságokról

Tíz éremmel tért haza megyénk három szakosztálya a tatabányai Grosics Gyula Stadionból, ahova közel évtizedes kihagyás után tért vissza az Újonc és Serdülő Országos Bajnokság. A háromnapos hétvégén népes mezőnyök álltak rajthoz több mint harminc versenyszámban.

Forrás: Beküldött kép

Az újonc korosztályban folytatta eredményes szereplését Beke Zétény, a Tamási TAM-BAU AC atlétája. Három számban állt rajthoz, s mindháromban a dobogón végzett. Lacza András és Beke Géza tanítvány a verseny első napján diszkosz- és kalapácsvetésben lépett

dobókörbe. Előbbi számban a második sorozatban elért negyvenkét méter nyolc centiméteres dobásával szerezte meg az országos bajnoki címet. A háromkilós kalapácsot ötvenöt méter huszonöt centire repítette elsőre, ezzel az eredménnyel lett ezüstérmes.

A tamási Beke Zétény (a dobogón középen) két arany- és egy ezüstérmet szerzett. Fotó: Beküldött kép

A legnagyobb izgalmakat a szombati súlylökés hozta, ahol egészen az utolsó dobásig kellett várni a döntésre. Beke remek forgó technikájának köszönhetően 12,59 méternél zuhant a golyó a salakba, az új egyéni csúccsal második aranyérmét szerezte a legfiatalabbak bajnokságán.

A dombóvári atlétika szakosztály versenyzői középtávfutásban remekeltek. Az öttusával is kacérkodó Zemán Zóra a serdülők (2005-2006-os születésűek) ezerötszáz és nyolcszáz méteres síkfutásban lett dobogós. A hosszabb távon óriási hajrá alakult ki a három és háromnegyed kör végére, melyben nyolc tizedmásodpercen belül hárman zuhantak be a célba. A célfotó ezüstérmesként hozta ki Fazekas Gáspár tanítványát. A két körös távon is kamatozott a DOVASE-ben elvégzett futómunka: ezúttal Zemán a harmadik helyen ért célba új egyéni csúccsal. A 2007-es születésű Ozorai Zsóka az újonc lányok kétezer méteres síkfutásában hét percen belüli eredménnyel a harmadik helyen ért célba. Az újonc bajnokság második napján a DOVASE futója fényesebb éremre vágyott. Ezer méteres akadályfutásban jól vette az akadályokat, és a jó tempónak köszönhetően, kiváló 3:19,45-ös egyéni csúccsal második helyen ért célba. Így a dombóvári szakosztály négy éremmel járult hozzá a megyei terméshez.

A Szekszárdi Sportközpont két atlétája mindkét szakágban remekelt. Gyányi Zsombor Buda a serdülők első versenynapján ezerötszáz akadályon vívott nagyon izgalmas küzdelmet az egy évvel idősebbekkel. Úgy futott egyéni csúcsot és lett bronzérmes, hogy az utolsó akadályon megbotlott, ám felpattant és ezzel az adrenalin-lökettel nagy hajrában szerezte vissza a harmadik helyet. Szőke Gergő tanítványa másnap háromezer méteres síkfutásban lett ismét bronzérmes. Izgalmas hajrában mindössze öt századdal maradt le az ezüstéremről.

Kurcz Kata is három dobószámban állt rajthoz. A Szekszárdi Sportközpont újonc korosztályos versenyzője diszkoszvetésben dobta a harmadik legnagyobbat a mezőnyben. A súlylökés tizenöt fős mezőnyében szintén a második sorozatban elért tizenegy méter huszonöt centis eredménnyel ugyancsak bronzérmes lett. Gaál László tanítványa eredményesen zárta élete első szabadtéri bajnokságát.

Tolna megyei eredmények

Serdülők

Fiúk. 100 méter: 10. Barna Tamás (Szekszárdi Sportközpont) 12,14 mp. 3000 m: 3. Gyányi Zsombor (Szekszárdi) 9:29,65..., 8. Szalay Máté (DOVASE) 10:56,90 p. 100 m gát: 4. Barna Tamás (Szekszárd) 14,76 mp. 1500 akadály: 3. Gyányi Zsombor (Szekszárd) 4:43,09..., 8. Szalay Máté (DOVASE) 5:10,12 p.

Lányok. 800 m: 3. Zemán Zóra (DOVASE) 2:18,69 p. 1500 m: 2. Zemán Zóra 4:54,96 p. 1500 akadály: 4. Szalay Zóra (DOVASE) 5:19,95..., 8. Esküdt Luca (DOVASE) 5:59,56 p. Magasugrás: 9. Braun Marianna (Szekszárd) 150 cm. Távolugrás: 10. Éva Viktória (DOVASE) 487 cm. Diszkoszvetés: 9. Beke Petra (DOVASE) 24,33 m.

Újoncok

Fiúk. 600 m: 7. Végh Zsombor (Szekszárd) 1:47,39 p. Súlylökés: 1. Beke Zétény (Tamási-TAM-BAU AC) 12,59 m. Diszkoszvetés: 1. Beke Zétény 42,08..., 6. Kótai János (Tamási) 36,02..., 8. Kovalik Máté (Szekszárd) 27,72 m. Kalapácsvetés: 2. Beke Zétény 55,25..., 6. Schmuck Bence 18,59 m.

Lányok. 80 m: 10. Szőke Hédi (DOVASE) 11,17 mp. 2000 m: 3. Ozorai Zsóka (DOVASE) 6:58,64 p. 80 m gát: 9. Töttős Eszter (Szekszárd) 13,28 mp. 1000 m akadály: 2. Ozorai Zsóka 3:19,45 p. Távolugrás: 4. Szőke Hédi 500 cm. Ötösugrás: 8. Szőke Hédi 11,80 m. Súlylökés: 3. Kurcz Kata (Szekszárd) 11,25 m. Diszkosz: 3. Kurcz Kata 25,98 m. 9. Szili Dóra (Tamási) 15,98, 10. Szalai Gréta (Tamási) 14,36 m. Kalapácsvetés: 5. Szili Dóra 21,08, 6. Szalai Gréta 17,10 m. Gerelyhajítás: 5. Kurcz Kata 24,83..., 9. Szili Dóra 20,51 m.